Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2020, 00:01

Ktorý mobil fotí najlepšie na svete? Aktuálny kráľ rebríčka predbehol Samsung aj Apple

A dokonca aj Huawei.

Prestížny rebríček DxO Mark sa už roky venuje podrobnému skúmaniu fotografických vlastností mobilných zariadení. Nemusíte s ním stopercentne súhlasiť, no predsa len nám ponúka aspoň akú-takú predstavu o kvalite fotoaparátov na našich mobilných zariadeniach.

Je logické, že bodové rozdiely v rebríčku hnevajú niektoré firmy. V istých testovacích scenároch je totiž naozaj náročné povedať, ktorý je lepší záber. Z nášho pohľadu je občas posudzovanie fotografií veľmi subjektívnou záležitosťou. A to nie len vzhľadom na to, čo sa páči používateľom. 

Rôzni výrobcovia totiž majú vlastné predstavy o dokonalých fotkách. S tým súvisí aj použitá optika či automatická softvérová úprava po odfotení. 

Aktuálna situácia na trhu so smartfónmi je tak nanajvýš zaujímavá. DxO Mark totiž udelil nové prvé miesto, čím posunul na prvé priečky dve čínske značky. Súhlasíte s poradím?

Poďme od konca

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk