Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2020, 00:01

Spôsobí táto drahá hračka revolúciu? To rozhodne niekoľko dôležitých vecí

  • Skladací telefón Samsung Galaxy Z Flip prináša skvelé fotky i video a prekvapil nás aj výdržou.
  • V čom bude tajomstvo jeho (ne)úspechu?
  • Čo si o Z Flipe myslia piati slovenskí IT odborníci? 
  • Prečítajte si recenziu a pozrite si aj to, ako novinka fotí v našej galérii. 
Spôsobí táto drahá hračka revolúciu? To rozhodne niekoľko dôležitých vecí
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Do recenzie smartfónu Samsung Galaxy Z Flip sme sa pustili, až keď z nás opadlo počiatočné nadšenie a z toho vyplývajúca zaujatosť novinkou. Napriek tomu zrejme v tomto texte nájdete aj niekoľko subjektívnych dojmov. Tomu sa však nedá celkom ubrániť pri skladacom smartfóne a reakciách, aké denne zažívate, ak ho náhodou vytiahnete pred kamarátmi či na verejnosti.

Samsung Galaxy Flip ponúka skutočne unikátny dizajn. Iste, páčiť sa vám nemusí, no to mu neuberá na zaujímavosti. Aj ten najväčší odporca si aspoň zo zvedavosti pozrie ohybný kĺb zariadenia, prejde prstom po obrazovke, nahmatá zhyb na displeji a niekoľkokrát vyskúša smartfón ohnúť.

Galéria - Pozrite si, ako fotí Z Flip:

​Na dizajne je zaujímavé to, že vďaka ohnutiu displeja smartfón pôsobí na jednej strane mimoriadne futuristicky, na druhej strane paradoxne úplne normálne. Vo vystretej polohe si neskúsené oko nemusí dokonca nič všimnúť.​

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Klasickým dojmom pôsobí zadný duálny fotoaparát, čítačka odtlačkov prstov na bočnej strane, reproduktor či USB-C konektor na spodnej hrane. No potom to príde. Zohnete displej a vložíte smartfón do vrecka. Na pohľad to pre nás predstavovalo aj po čase stále zvláštne upokojujúcu činnosť. Takzvané vyklápačky alebo véčka, či sklápacie smartfóny mali niečo do seba aj v tomto zmysle a zaklápanie smartfónu predstavuje mavyše akési moderné retro.

​Konštrukčne Samsung vytvoril nesmierne komplikovaný otočný kĺb, ktorý sa má postarať približne o sto zložení denne v priebehu piatich rokokv. Samozrejme, toto sme nedokázali otestovať. V skutočnosti sme Z Flip používali asi 14 dní. Za ten čas sme si nevšimli absolútne nič neštandardné, čo sa týka skladania, prípadne displeja. Ten mal v sebe mierny zlom presne v polovici.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Tento zlom ste dokázali aj nahmatať a bol viditeľný. Musíme však povedať, že vždy sa naň zameral len človek, čo prvý raz videl takýto smartfón. Pri dlhšom používaní a bežnej práci so smartfónom sme tento zhyb v displeji absolútne prestali vnímať. Vizuálne tam totiž pri prehliadaní stránok či sociálnych sietí nijako nezavadzia.

Čítačka odtlačkov prstov na bočnej strane pracovala väčšinou spoľahlivo. Z času na čas sme museli prst prikladať opakovane, no vtedy nás v podstate podržalo snímanie tváre pomocou selfie kamery. Jeden z týchto biometrických prvkov vám rýchlo pomôže smartfón odomknúť.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.