Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2020, 00:00

Najrýchlejšie nabíjanie bez použitia káblov? Číňania ukázali, čo všetko je možné

  • Čínska spoločnosť Xiaomi demonštrovala ultra rýchle bezdrôtové 40 W nabíjanie.
  • Rýchle nabíjanie však so sebou prináša aj výzvy. 
Najrýchlejšie nabíjanie bez použitia káblov? Číňania ukázali, čo všetko je možné
Zdroj: Xiaomi / YouTube Xiaomishka

Väčšina z nás si zrejme necháva nabíjať svoj smartfón počas noci. Ak však na to človek zabudne a počas dňa mu v teréne dochádza batéria, má len jediný sen – aby bolo nabíjanie čo najrýchlejšie.

Okrem nabíjania pomocou kábla poznáme aj bezdrôtové nabíjanie. A práve v tejto oblasti sa podarilo čínskej spoločnosti Xiaomi demonštrovať ultra rýchle bezdrôtové nabíjanie s výkonom 40 W, informuje portál androidauthority.com. Využili na to upravený smartfón Xiaomi Mi 10 Pro, ktorý však zároveň chladili, aby nedošlo k prehriatiu.

Bezdrôtovo sa im podarilo nabiť tento smartfón s kapacitou batérie 4000 mAh z nuly na 100 percent za štyridsať minút. Len za dvadsať minút pritom dosiahli 57 percent nabitej baterky.

Pre čo najlepšiu predstavu o význame tejto ukážky treba vysvetliť, že je to hodnota, akú nedosahuje väčšina smartfónov na trhu ani pri nabíjaní pomocou kábla. Všeobecne je totiž nabíjanie prostredníctvom káblového pripojenia rýchlejšie ako bezdrôtové nabíjanie.

Bežné hodnoty nabíjania cez kábel sú okolo 10 W, pričom už 15 W je považovaných za rýchle nabíjanie. Rýchlosť nabíjania pritom závisí od viacerých faktorov. V prvom, rade váš smartfón musí podporovať rýchle nabíjanie. V druhom rade, musíte mať poruke rýchlonabíjačku. Tá nemusí byť samozrejmosťou v rámci balenia, ale niektorí výrobcovia ponúkajú možnosť si ju dokúpiť zvlášť.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk