Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.02.2020, 00:01

Ako to vyzerá s ohybnými telefónmi od Escobara? Príbeh, aký napíše len sám život

  • Brat zosnulého narkobaróna Escobara sa pustil do podnikania so smartfónmi. Je za tým veľmi bizarný príbeh. 
  • Polonahé modelky v oficiálnom videu, až príliš utajený vývoj smartfónu - a rozuzlenie.
  • Smartfón je stále v predaji. 
Ako to vyzerá s ohybnými telefónmi od Escobara? Príbeh, aký napíše len sám život
Zdroj: YouTube Escobar Inc.Official

Niektoré príbehy píše najlepšie sám život. Občas by nás totiž ani vo sne nenapadlo, čo všetko sa môže prihodiť. Nasledujúce situácie sa odohrali v priebehu len pár mesiacov a pre nás, v technologickom svete, pripomínajú scénky z veľmi, ale veľmi bizarného filmu.

Už koncom minulého roka sme vám priniesli informácie, že brat narkobaróna Pabla Escobara, Roberto Ecsobar sa rozhodol spraviť sériu zvláštnych rozhodnutí. Najskôr sa rozhodol zažalovať spoločnosť Apple, pretože predáva ľuďom smartfóny za nekresťanské sumy. Ako správny sociálne cítiaci človek sa tým chcel zastať chudobnejších obyvateľov svojej rodnej Kolumbie.

Onedlho pustil do sveta informáciu, že čoskoro prinesie vlastný ohybný smartfón. Vytvoril skutočnú reklamu a prichystal marketing na skladací telefón menom Escobar Fold 1. Všetko však vyzeralo nanajvýš zvláštne.

Po prvé – vývoj ohybných smartfónov a skladacích displejov vedú zatiaľ len vyspelejší výrobcovia smartfónov. Kde teda vzal Escobar celé tímy vývojárov a ako sa im podarilo celé to utajiť až doposiaľ?

Ďalšou podozrivou vecou bolo, že znalým ľuďom bol dizajn Escobar Fold 1 poriadne povedomý. Okrem výrazných zlatých prvkov totiž dokonale pripomínal niekdajší prvý ohybný smartfón na svete Royole FlexPai.

V neposlednom rade bola mimoriadne zvláštna aj kampaň okolo tohto smartfónu. Promo video zobrazovalo bizarný príbeh Steva Jobsa, ktorý sa mal zamyslieť a kdesi v univerze zazrieť Escobara so skladacím telefónom. Nedáva vám to zmysel? Ani nám.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​​Fotografie k produktu boli tiež pomerne netradičné. Boli na nich polonahé modelky, ktorým zakrývali intímne partie len skladacie smartfóny Escobar Fold 1.

V neposlednom rade bola zvláštna aj cena. Skladacie smartfóny stoja v priemere určite viac ako 1000 eur. Tento však stál 349 eur. V čom mal byť teda háčik? Escobar to vysvetľoval tým, že má efektívnu produkciu a nemá žiadne špeciálne dohody s predajcami, dodávateľmi a podobne – a to všetko mu prispievalo k nízkym nákladom.  

Otázok bolo veľa, reálne odpovede žiadne, no v každom prípade boli k dispozícii predobjednávky. Mnoho ľudí si tento smartfón teda zo zaujímavosti naozaj objednalo.  

Príbeh pokračoval druhou generáciou

Ľudia, ktorí si zo zaujímavosti predobjednali Escobar Fold 1 sa v priebehu februára 2020 znenazdajky ozvali so zaujímavou novinkou. Síce ešte neobdržali smartfón, no prišla im domov knižka a list od samotného Roberta s touto správou:

"Gratulujeme! Pozdravujeme! Bol ste bezplatne upgradovaný na Escobar Fold 2. Dodávky produktu sú naplánované na marec... Medzi tým si zadarmo užite túto limitovanú edíciu autobiografickej knihy od vášho nového priateľa, pána Roberta De Jesús Escobara Gaviria."

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 56% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.