Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.02.2020, 15:22

Huawei ukázal nový skladací telefón a vyzval vývojárov na spoluprácu

  • Ohybný smartfón Huawei Mate Xs má špičkové špecifikácie a displej po celom obvode.
  • Americko-čínska obchodná vojna má svoje vyústenie a Huawei oficiálne vyzval vývojárov, aby pridávali aplikácie do ich App Gallery.
Huawei ukázal nový skladací telefón a vyzval vývojárov na spoluprácu
Zdroj: Huawei YouTube Channel

Skladacie smartfóny začínajú postupne rozširovať svoje rady. Huawei dnes na tlačovej konferencii v Barcelone predstavil novinku s ohybným displejom Huawei Mate Xs. Ide o nástupcu modelu Huawei Mate X z minulého roka. 

Prichádza s vylepšeným výkonom, dizajnom a niekoľkými zaujímavými, novými funkciami v rámci používateľského rozhrania. 

​Zariadenia poháňa špičkový procesor Kirin 990 5G, pamäť RAM má kapacitu 8 GB a vnútorné úložisko má veľkosť 512 GB. Operačný systém prichádza v podobe Android 10, pričom tu nenájdete podporu Google služieb. Táto situácia je vyústením americko-čínskej obchodnej vojny.

Huawei sa teda oficiálne rozhodol venovať budovaniu vlastného ekosystému a ich aplikačný obchod App Galery bude fungovať vo svete appiek už oficiálne spolu s App Storom od Apple a Google Play od Google. Už teraz v ich aplikačnom obchode nájdete desaťtisíce aplikácií.

Šéf spoločnosti Richard Yu na pódiu zároveň oficiálne vyzval vývojárov, aby neváhali s vývojom aplikácií pre túto platformu. Na túto tému vám onedlho prinesieme podrobnú reportáž. 

Iný prístup k skladaciemu displeju

Rozdielom oproti Samsungu je fakt, že obrazovka sa nachádza na vonkajšej strane zariadenia a konštrukcia je ňou obtiahnutá z vonkajšej strany. Samsung si obrazovku v Galaxy Fold alebo Galaxy Z Flip skladá do vnútornej strany.

Zdroj: Huawei YouTube Channel

​Skladací displej sa skladá z 2-vrstvovej štruktúry na obyhnom OLED paneli. V rozloženom stave má celá obrazovka obopínajúca smartfón až 8 palcov a rozlíšenie 2480 x 2200 pixelov. V zloženom stave sa zariadenia podobá rozmermi klasickému smartfónu s uhlopriečkou 6,6 palca a pomerom strán 19,5:9.

Na jednom z okrajov je situovaný súbor fotoaparátov. Nájdete tú hlavný snímač s rozlíšením 40 MP f/2.4, teleobjektív s rozlíšením 8 MP a nechýba ani ultraširoký snímač s rozlíšením 16 MP. Svoje miesto tu má aj populárne snímač ToF, ktorý sa stará o čo najlepšie rozostrenie pozadia.

Novinkou je aj vylepšený otočný kĺb s pôsobivým menom Falcon Wing. Batéria má kapacitu 4500 mAh a nabijate ju prostredníctvom až 55W rýchleho nabíjania.

Cena a dostupnosť

Novinka bude poriadne mastná. Jej cena sa vyšplhala na 2499 eur. Novinka sa bude predávať aj na Slovensku, no zatiaľ nie sú k dispozícii bližšie informácie o spustení predaja.