Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2020, 00:01

Tento telefón zabráni tomu, aby ste si spravili nahé fotky

Japonský smartfón Tone E20 má ochraňovať mladistvých pred nástrahami digitálneho sveta.

Tento telefón zabráni tomu, aby ste si spravili nahé fotky
Zdroj: Entertainment Box / Tone

Japonská spoločnosť Tone vytvorila pomerne netradičný smartfón, informuje portál androidauthority.com. Pomocou umelej inteligencie sa pokúša pomôcť ľuďom, aby neoľutovali neskôr svoje činy. Ako? Snaží sa im zabrániť spraviť si nahé fotky. Tie sa totiž veľakrát zhotovujú na to, aby sa niekomu odoslali, ehm... 

Tone E20 je pomerne lacný smartfón. V prepočte stojí okolo 170 dolárov a poháňa ho operačný systém Android. Na zadnej strane je trojitý fotoaparát, ktorý využíva umelú inteligenciu. Práve tá pri zhotovovaní fotiek asistuje a chce premýšľať za vás.

​Keď rozozná, že pravdepodobne na zábere nie ste oblečení, alebo je na náhľade fotky na displeji intímna partia ľudského tela, odmietne uložiť snímku do galérie. To v praxi znamená, že vám jednoducho nespraví fotku.

Ďalšou zaujímavou funkciou tohto smartfónu je, že sa dá prepojiť s druhým smartfónom, pričom ten tvorí úlohu rodičovskej kontroly. Zároveň dostane notifikáciu keď sa mladistvý pokúsi spraviť intímnu fotografiu.

Umelá inteligencia sa však podľa portálu androidauthority.com môže dať oklamať tým, že si nainštalujete inú aplikáciu galérie z obchodu Google Play. Teda, že na ukladanie fotiek nevyužijete pôvodnú aplikáciu. Upozorňujú, že vtedy by fotka mohla dať tak či tak uložiť. Zatiaľ to však nie je dokázané.

K špecifikáciám tohto telefónu patrí nenáročný procesor Helio P22, trojitá zadná kamera s 12 MP hlanvým snímačom, ultraširokým snímačom s rozlíšením 13 MP a dvojmegapixelovým senzorom hĺbky. Predná selfie má rozlíšenie 8 MP. 

Je tu 6,26-palcový HD+ displej, kapacita vnútorného úložiska je 64 GB a batéria má kapacitu 3900 mAh. 

Táto iniciatíva so zakázaním nahých fotiek vznikla na to, aby firma prispela k ochrane mladých ľudí od nástrah digitálneho sveta. Bohužiaľ, zatiaľ zrejme ochráni len Japoncov, keďže zatiaľ nie je jasné, či má firma ambíciu dostať smartfón do európskych krajín.