Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2020, 00:01

Testovali sme spánok smart hodinkami. Ktoré najlepšie odhadli jeho kvalitu?

  • Kvalitu spánku sme otestovali s Apple Watch Series 5, Huawei Watch GT2 a Samsung Galaxy Watch Active 2.
  • Ktoré boli najpresnejšie a čo všetko dokážu zmerať?
  • Pozrite si štvrtú časť nášho seriálu Súboj smart hodiniek.

Máte dilemu, ktoré z top smart hodiniek si zvoliť? Otestovali sme ich za vás a máme celkom užitočné rady. Počas dvojtýždňového testu som nosila naraz na jednej ruke špičkové hodinky od Apple, Huawei a Samsung. S hodinkami som plávala, behala, spávala, jednoducho som s nimi žila.

V prvej časti nášho seriálu Súboj smart hodiniek ste sa dozvedeli všetky potrebné podrobnosti o trojici testovaných hodiniek Apple Watch Series 5, Huawei Watch GT2 a Samsung Galaxy Watch Active 2. V druhom vydaní sme vám priniesli špeciál o behaní a výdrži hodiniek, v treťom dieli ste sa dozvedeli, ako to dopadlo s plaveckým tréningom

Dnešný, štvrtý diel, je venovaný spánku, respektíve jeho kvalite. Ktoré hodinky teda monitorujú spánok najlepšie? 

Robiť test behu alebo plávania, to si vyžadovalo v tomto ročnom období naozaj veľké odhodlanie. Je zima, mrzne a človeku sa nechce ani vytiahnuť päty z domu. Práve preto je test spánku ideálnym pre kohokoľvek.

Na začiatok treba upresniť, že hodinky nemerajú "mozgovú aktivitu" počas noci, ani nič extrémne pokročilé. Hodinky jednoducho pomocou senzorov len monitorujú, či sa prehadzujete, alebo pokojne ležíte. Zároveň v kombinácii s meraním srdcového tepu dokážu približne vypočítať, či ste mali kľudnú noc, alebo nie. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 67% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.