Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2020, 21:04

Najväčšia výstava mobilných technológií sa stala obeťou koronavírusu. Organizátori ju zrušili prvýkrát v histórií

​"S náležitým ohľadom na bezpečné a zdravé prostredie v Barcelone a v hostiteľskej krajine dnes GSMA zrušil MWC Barcelona 2020," píšu usporiadatelia v stanovisku.

Najväčšia výstava mobilných technológií sa stala obeťou koronavírusu. Organizátori ju zrušili prvýkrát v histórií
Zdroj: Reuters

Najväčší svetový kongres mobilných technológií, ktorý má tradíciu od roku 1987, sa stal obeťou koronavírusu. Usporiadateľ GSMA sa ho dnes rozhodol definitívne zrušiť, informoval Bloomberg. Túto nákazu sa rozhodli vziať vážne a vydali oficiálne stanovisko.

"S náležitým ohľadom na bezpečné a zdravé prostredie v Barcelone a v hostiteľskej krajine dnes GSMA zrušil MWC Barcelona 2020, pretože globálne obavy týkajúce sa prepuknutia koronavírusu, cestovných problémov a iných okolností znemožňujú GSMA usporiadať túto udalosť," informuje GSMA.

"Zmluvné strany hostiteľského mesta rešpektujú a rozumejú tomuto rozhodnutiu. GSMA a strany hostiteľského mesta sa budú aj naďalej spoločne zhodovať a navzájom sa podporovať pre MWC Barcelona 2021 a budúce vydania. Súcit s tými, ktorí boli postihnutí v Číne a na celom svete, “ píše sa v stanovisku. 

Ako sme vás informovali, prvá zrušila už pred niekoľkými dňami účasť na svetovej výstave spoločnosť LG. Na svojom webe informovali, že pozorne sledujú situáciu spojenú s koronavírusom, ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou za vírus šíriaci sa z Číny.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 31% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.