Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2020, 06:05

Telefón, ktorý ukradol pozornosť na celej show. Stane sa novým hitom?

Nová vyklápačka od Samsungu poriadne priťahovala pohľady.

Samsung na svojom predstavení Galaxy Unpacked predstavil svoje nové vlajkové lode pre tento rok. Sú to smartfóny z radu Galaxy S20, teda Samsung Galaxy S20, S20 Plus a S20 Ultra. A hoci je S20 Ultra špičkovým smartfónom s množstvom zaujímavých a inovatívnych funkcií, predsa len ju niečo zatienilo.

Bol to Samsung Galaxy Z Flip, ohybný skladací telefón, ktorý tiež predstavil v San Franciscu juhokórejský výrobca. Ohybný displej v kombinácii s príťažlivým dizajnom sa jednoducho nedal prehliadnuť a naše prvé kroky smerovali práve k tejto vyklápačke. Hoci tá je o niečo menej vybavená ako spomínaný kolega S20 Ultra. 

​Nový typ skladacieho smartfónu od Samsungu je poriadnou štýlovkou. Veľký ohybný displej s uhlopriečkou 6,7 palca sa jednoducho zloží do malého kompaktného tela. Na jednej strane ide o praktické zmenšienie rozmeru, na druhej strane má takýto ohybný spôsob aj svoje výhody.

Telefón môžete vďaka tomu takto postaviť a spraviť videohovor, alebo pozerať video a popritom mať spustenú inú aplikáciu. Netreba teda hľadať niečo na podloženie keď chcete mať displej naklonený, ako pri klasickom telefóne. Takto postavený telefón vám tiež umožní spraviť fotku so samospúšťou a rôzne ďalšie veci.

Galaxy Z Flip je vybavený konštrukciou skrytého kĺbu, čo je skvelá ukážka novodobého vývojárstva. Základ tvorí technológia s dvoma vačkami, vyrobenými tak, aby bol smartfón v otvorenom aj zavretom stave stabilný a skladacia konštrukcia nebola na pohľad vôbec poznať.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk