Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2020, 17:39

Ohrozí najväčšiu výstavu mobilných technológií koronavírus? Prvé dve firmy rušia program

LG definitívne odvolalo celú účasť na výstave, ZTE zrušilo svoju tlačovú konferenciu.

Ohrozí najväčšiu výstavu mobilných technológií koronavírus? Prvé dve firmy rušia program
Zdroj: engadget.com

Každoročná svetová výstava mobilných technológií Mobile World Congress 2020 otvorí svoje brány už koncom februára. Tento rok jej však skrížil plány koronavírus, informuje portál theverge.com. Vírus sa stal už dôvodom aj na odloženie niektorých letov, športových podujatí či zastavenie výroby.

Ako prvá zrušila účasť na svetovej výstave MWC 2020 spoločnosť LG. Na svojom webe informuje, že pozorne sleduje situáciu spojenú s koronavírusom, ktorý bol v súčasnosti vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou za vírus šíriaci sa z Číny.

"Vzhľadom na bezpečnosť svojich zamestnancov, partnerov i zákazníkov sa spoločnosť LG rozhodla odstúpiť od vystavovania a účasti na konferencii MWC 2020.“

Ďalším výrobcom, ktorý musel prehodnotiť svoje plány je veľká čínska spoločnosť ZTE. Tá sa síce podujatia zúčastní a na výstave bude mať aj svoje stánky, či dokonca predvedie svoj prvý 5G smartfón, no nebude mať hlavnú tlačovú konferenciu.

Tento ročník najväčšej svetovej výstavy mobilných technológií má byť navyše veľmi silným z hľadiska čínskych značiek. The Verge preto oslovilo ohľadom účasti aj Lenovo, Xiaomi, Huawei. Väčšina z nich sa zatiaľ vyjadrila, že sa na ich plánoch nič nemení.

Na tejto výstave sa pravidelne zúčastňuje aj naša redakcia. Stánok, respektíve hala spoločnosti LG bývala roky jednou z najväčších atrakcií celého podujatia. Veľké ohybné obrazovky, displeje, tunely plné televízorov, inštalácie práčok a bubnov visiacich zo stropov... LG vedelo perfektne zaujať návštevníkov.

Za podujatím MWC stojí Asociácia GSM, pričom výstava má významný ekonomický dopad. Navyše, ponúka počas niekoľkých dní konania viac ako 14-tisíc pracovných miest a zúčastňuje sa jej viac ako 1200 spoločností z celého sveta. Jej celkový chod teda zatiaľ nie je z globálneho hľadiska ohrozený.

O situácii vás budeme priebežne informovať. 

Ticketportal.sk