Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2020, 00:01

Plávate? Pozrite si náš test hodiniek, ktoré monitorujú tréning vo vode

  • Zobrali sme plávať Apple Watch Series 5, Huawei Watch GT2 a Samsung Galaxy Watch Active 2.
  • Ktoré boli najpresnejšie a čo všetko dokážu zmerať?
  • Pozrite si tretiu časť nášho seriálu Súboj smart hodiniek.

Máte dilemu, ktoré z top smart hodiniek si zvoliť? Otestovali sme ich za vás a máme celkom užitočné rady. Počas dvojtýždňového testu som nosila naraz na jednej ruke špičkové hodinky od Apple, Huawei a Samsung. S hodinkami som plávala, behala, spávala, jednoducho som s nimi žila.

V prvej časti nášho seriálu Súboj smart hodiniek ste sa dozvedeli všetky potrebné podrobnosti o trojici testovaných hodiniek Apple Watch Series 5, Huawei Watch GT2 a Samsung Galaxy Watch Active 2. Minulý týždeň sme vám priniesli druhý diel, teda špeciál o behaní a výdrži hodiniek

V dnešnom treťom vydaní sa dozviete, ako to dopadlo s plaveckým tréningom. 

Počítať kroky či merať bežecký tréning - to zvládnu dnes už aj tie najjednoduchšie smart náramky. Plávanie je však už komplikovanejšia záležitosť. To, že sa s hodinkami môžete namočiť do vody totiž ešte neznamená, že vám budú monitorovať aj aktivitu vo vode. Nedajbože, že rozoznajú, akým konkrétnym štýlom plávate, či zmerajú srdcový tep.

Tréning v bazéne vám teda zaznamenajú len vyspelejšie a zvyčajne aj drahšie modely. V našom prípade to zvládli všetky troje testované hodinky. Podľa výsledkov bolo plávanie o niečo jednoznačnejšie ako behanie. Všetky zariadenia zaznamenali správny počet preplávaných dĺžok a trafili sa aj do plaveckého štýlu. A to aj napriek tomu, že som ho počas tréningu menila. Za to patrí všetkým trom výrobcom veľká pochvala.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 50% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.