Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2020, 20:30

Escobar už hlási ďalší smartfón. RIP Samsung, odkazuje do Južnej Kórey

Nový Escobar Fold 2 sa totiž výrazne podobá na Samsung Galaxy Fold, skladací smartfón od juhokórejského výrobcu.

Escobar už hlási ďalší smartfón. RIP Samsung, odkazuje do Južnej Kórey
Zdroj: Android Authority

Len pred nedávnom obletela svet smartfónov správa, že brat narkobaróna Pabla Escobara, Roberto Escobar pripravuje vlastný skladací smartfón. Spustil dokonca i predobjednávky a ohlasoval predaj. Objednané kusy však ešte ani nedorazili a Escobar už ohlasuje ďalšie zariadenie, píše portál Android Authority. Táto novinka má hneď niekoľko zaujímavých vlastností. 

Nový Escobar Fold 2 sa totiž výrazne podobá na Samsung Galaxy Fold, skladací smartfón od juhokórejského výrobcu. Je možné, že Escobar len využil tento skladací telefón prostredníctvom photoshopu, alebo má skutočne možnosti na výrobu ohybných displejov? Pochybnosti vznikajú totiž z niekoľkých dôvodov.

Už prvá skladacia novinka Escobar Fold 1 totiž vyzerala, ako by z oka vypadla zariadeniu Royole FlexPai. Výraznou črtou však bolo zlaté prevedenie s monogramom PE, teda Pablo Escobar. Redaktori z českého portálu idnes.sk si dokonca tento smartfón i objednali. Nedávno ale hlásili, že im prišiel zatiaľ iba list a zároveň s ním dorazila knižka od samotného Roberta:

"Gratulujeme! Pozdravujeme! Bol ste bezplatne upgradovaný na Escobar Fold 2. Dodávky produktu sú naplánované na marec... Medzi tým si zadarmo užite túto limitovanú edíciu autobiografickej knihy od vášho nového priateľa, pána Roberta De Jesús Escobara Gaviria."

Nuž, celé je to prinajmenšom zvláštne. Ešte zvláštnejšie sa však budete cítiť, keď zhliadnete video, v ktorom novinku promujú. Opäť, tak ako pri Escobar Fold 1 sa tu nachádzajú sporo odeté modelky. Tento raz sú však poriadne drsné a kladivom rozbíjajú svoju predlohu, teda vlastne konkurenciu. Presnejšie teda skladací Samsung Galaxy Fold, ktorý má navyše na displeji v ich reklame nápis R.I.P. Samsung. 

Tento bizár podčiarkuje hlas, ktorý sprevádza video. Vraví, že "Samsung neprežije. Pablo je stále nahnevaný. Pablo vždy vyhráva..." Všetko sa dokoná,keď modelka sedí pri horiacom Samsung Galaxy Fold, pričom zaznie sprievodný hlas "Kované v ohni, zničené v ohni." Ťažko povedať, čo presne tým autori videa mysleli...

Escobar chce tiež žalovať spoločnosť Apple. Tá vraj okráda ľudí nekresťansky drahými iPhonmi. Jeho právnici vraj na tom už pracujú. Už pri uvádzaní Escobar Fold 1 ohlasoval nízku cenu. Tá mala byť okolo 349 dolárov (originál Royole stál pritom asi 1300 dolárov, pozn.red.). Escobar to vysvetľoval tým, že má efektívnu produkciu a nemá žiadne špeciálne dohody s predajcami, dodávateľmi a podobne – a to všetko mu prispievalo k nízkym nákladom. Kto vie, čo sa teda stalo...

V každom prípade, celú záležitosť budeme aj naďalej sledovať.