Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2020, 12:51

Pacienta 0 nájdi v Číne, investuj do prenosu vzduchom a rozšír vírus do sveta: Stará hra sa teší masovej popularite

  • Hráč si na začiatku vyberie miesto vzniku nákazy a jej základné charakteristiky, potom už môže na mape sledovať, ako sa jeho dielo šíri svetom.
  • Pomocou genetických modifikácií možno vírus vylepšovať, či už skrátením inkubačnej doby alebo doplnením symptómov o krvácajúce hnačky.
  • Kvôli aktuálnym udalostiam v Číne sa Plague Inc. stala najpredávanejšou aplikáciou v tamojšom Appstore.
Pacienta 0 nájdi v Číne, investuj do prenosu vzduchom a rozšír vírus do sveta: Stará hra sa teší masovej popularite
Zdroj: Reprofoto, YouTube/ Ndemic Creations

V skoro osem rokov starej stratégii Plague Inc. majú hráči úlohu vyhladiť ľudstvo pomocou smrtiaceho vírusu. Vďaka svojmu realistickému spracovaniu zažíva hra v posledných dňoch rekordnú vlnu popularity, uvádza portál iDnes.cz.

​Podľa oficiálnych zdrojov si epidémia koronavírusu zatiaľ v Číne vyžiadala 170 obetí na životoch, nakazených sú už tisíce. Situácia stále viac pripomína katastrofické scenáre, ktoré môžeme poznať z mnohých popkultúrnych diel.

Popri knihách (napríklad Kmeň Andromeda) a filmov (Smrtiaca epidémia) sa tejto téme nevyhýbajú ani videohry.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk