Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2020, 00:01

Drsný aj elegantný zároveň. Otestovali sme nový odolný smartfón CAT

  • CAT S52 sme si celkom obľúbili.
  • Prečítajte si našu recenziu, kde uvádzame plusy a mínusy zariadenia. 
Drsný aj elegantný zároveň. Otestovali sme nový odolný smartfón CAT
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Odolný telefón počas testovania v našich ženských rukách vzbudil množstvo pohľadov. A hneď na úvod sa musíme priznať, že z testovania tohto telefónu sme mali zmiešané pocity. Silné plusy i výraznejšie mínusy sa navzájom denne prepletali, takže ich poďme rozmeniť na drobné a spraviť verdikt.

Značka odolných telefónov CAT je známa svojimi extra odolnými kúskami. Kým však v minulosti obsahovali rohy či hrany zariadení aj pogumované časti, aktuálne nájdete v novej S52 po obvode len kov. Teoreticky by to nemalo až tak prekážať a smartfón má byť masívnou obvodovou konštrukciou chránený proti 30 pádom na betón z výšky jeden a pol metra.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Nejakým spôsobom však telefón pôsobí krehkejšie. Je to odolnosť, ktorú nechcete pokúšať. Zrejme to spôsobujú tupé kovové zvuky pri nárazoch na stôl a podobne. Tieto dojmy však nemajú opodstatnený základ a navyše sme odolnosť pri testoch nechceli zbytočne pokúšať. V každom prípade je smartfón určite omnoho odolnejší ako bežné smartfóny. 

Pozrite si fotky spravené S52:

Keď dizajn chráni

Keďže dizajn a odolnosť sú jednými z nosných vlastností tohto telefónu, ešte sa pri nich zdržíme. Veľmi dobre pôsobí ochrana displeja, či už ide o vopred nalepené ochranné sklo alebo o vystúpené okraje okolo displeja, vďaka ktorým napríklad pri páde na stranu neutŕži obrazovka zásah, ale zadržia ho práve tieto okraje.

Celkovo dizajn nie je pre žiadne trasorítky, musíte byť jednoducho odvážni ho nosiť. Alebo si to musí vyžadovať vaša profesia. Podľa informácií idú tieto typy zariadení na odbyt hlavne u ľudí v terénnych pracovných pozíciách. Využívajú ich kuriéri či pracovníci na stavbách.

Samozrejmosťou je v prípade telefónu aj špecifikácia IP68, ktorá zaručuje odolnosť proti prachu a vodoodolnosť do hĺbky 1,5 metra na 35 minút. Telefón získal aj americký vojenský štandard MIL STD 810G do najnáročnejších prostredí, takže by mal toho zvládnuť naozaj dosť. Okrem iného aj široké teplotné spektrum od –30 do +65 stupňov Celzia po dobu 24 hodín.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 56% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.