Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2020, 00:01

Dobrý a lacný. Mobil, ktorý vyhovie menej náročným

  • Moto G8 Plus patrí tradične k veľmi dobrým voľbám, ak sa chcete sústrediť na pomer ceny, výkonu a výdrže.
  • Našli sme však aj mínusy. Prečítajte si našu recenziu.
Dobrý a lacný. Mobil, ktorý vyhovie menej náročným
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Motorola G8 Plus nadväzuje na veľmi úspešné sériu Moto G. Už legendárne Géčka sa vyznačujú výborným pomerom ceny a výkonu. Po veľmi dobrých skúsenostiach s Moto G6 Plus a Moto G7 Plus sme sa naozaj tešili na test tohto telefónu. Aké boli jeho plusy a mínusy počas 10 dní testovania?

Moderný dizajn a výrez

Z dizajnovej stránky smartfón podľa nás nevytŕča nijakým spôsobom z radu, ale netvorí ani sivý priemer. Zaujme vás zrejme skôr zadná stena, ktorá vytvára veľmi zaujímavý farebný gradient. V našom prípade sme mali modrý variant a vyzeralo to naozaj dobre.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Na zadnej strane nájdete aj čítačku odtlačkov prstov a dokonca aj trojitý fotoaparát. V rámci konštrukcie tu nájdete USB-C konektor na nabíjanie, tlačidlo napájania, hlasitosti a skvelou správou je v tomto prípade duálny reproduktor. Týmto súčastiam sa budeme neskôr venovať podrobnejšie.

Oceňujeme, že Motorola pribalila do krabičky aj jednoduchý silikónový kryt. Je možné, že množstvo ľudí nevyužíva kryty, no z nášho pohľadu je to jednoducho nutnosť. Nevidíme zmysel v tom, aby sa vám pri prvom vyšmyknutí z rúk rovno rozbil. Navyše, ak využívate obaly na telefóny, tento z balenia vám aspoň na chvíľu poslúži, kým si nekúpite niečo podľa svojho gusta.

Displej má veľkosť 6,3 palca, rozlíšenie Full HD+ a využíva technológiu IPS LCD. Nie je dokonalý, no nezabúdajte, že telefón stojí 269 eur. Občas bol príliš žiarivý alebo, naopak, príliš tmavý, akoby si o niečo pomalšie uvedomoval zmenu svetelných podmienok. V každom prípade, v rámci možností sme boli spokojní.

Príjemná vnútorná výbava

Vnútorná výbava telefónu pozostáva zo 4 GB pamäte RAM a 64 GB vnútorného úložiska. V zariadení pracuje procesor Snapdragon 665. Tým, že sme zvyknutí pracovať väčšinou s vlajkovými loďami, respektíve s omnoho drahšími a výkonnejšími zariadeniami, postrehli sme isté pomalšie reakcie.

Tie však musíme opäť ospravedlniť cenou. Navyše, dovolíme si tvrdiť, že bežný používateľ si ich nevšimne a menej náročný používateľ bude jednoducho spokojný.

Pozrite si fotky, aké dokáže robiť Moto G8 Plus:

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk