Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2020, 00:01

Smart hodinky so skvelým pomerom ceny a výkonu. V niečom nás však sklamali

  • Jedny z najkrajších inteligentných hodiniek pre nežné pohlavie.
  • Huawei Watch GT2 pre ženy prinášajú množstvo funkcií za skvelú cenu. Kde sú však ich mínusy?
Smart hodinky so skvelým pomerom ceny a výkonu. V niečom nás však sklamali
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Pri testovaní niektorých produktov sme po zvyčajnom týždni skúšania pomerne nešťastní. Nie však pre to, že by nebol produkt dobrý. Práve naopak. S radosťou by sme ich totiž skúšali aj o niečo dlhšie. Práve to bol prípad pri recenzovaní inteligentných hodiniek Huawei Watch GT2 42 mm. 

Vôbec sa nám po siedmich dňoch s nimi nechcelo lúčiť a nakoniec sme spolu prežili až dva týždne, keďže Huawei nám vyšiel v ústrety. Aké boli naše celkové dojmy a prečo je teda nadpis recenzie i mierne kritický? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Dizajn

Ak sa vám zdá, že o Huawei Watch GT2 sme už písali, nemýlite sa. Pred tým sme však skúšali väčšiu, 46 mm verziu hodiniek, ktorá je určená skôr mužom. O jej plusoch a mínusoch sme vám priniesli väčšiu recenziu i porovnanie s konkurenciou.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Huawei však zarovno predstavil aj ženský, menší variant. Tie si zachovávajú rovnaké vlastnosti, no kvôli veľkosti čiastočne prišli o jednu dôležitú výhodu. 

Nie je to síce vždy najrozumnejšie, no “dizajn predáva”. Pri hodinkách Huawei Watch GT2 42 mm by sme sa však nebáli prikloniť sa k tomuto názoru. V podľa nás peknom tele sa ukrývajú veľmi dobré vlastnosti, navyše za celkom prijateľnú sumu. Tieto hodinky vzbudili v kombinácii so zaujímavým ciferníkom a čiernym remienkom nie len obdivné pohľady, ale rovno aj otázky “Fíha, čo sú to za hodinky?”.

Konštrukčne pozostávajú z kovového rámu a dvoch navigačných tlačidiel. Na zadnej strane je snímač srdcového tepu a remienky na hodinkách môžete vymieňať. V balení sme mali kožené náramky, no tiež silikónové čierne. Využívali sme práve tie, pretože sa nám viac hodili k farebnému prevedeniu samotného zariadenia.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Displej má priemer 42 mm, rozlíšenie 390x390 pixelov a využíva OLED technológiu. Je pekný, farebný a dobre čitateľný na slnku. Môžete ho nastaviť na vysokú úroveň, alebo využívať automatickú reguláciu jasu. Hodinky celkovo ovládate kombináciou dotykov a tlačidiel.

Zaujímavosťou je tiež "stále zapnutý displej", teda šetrné zobrazenie času. Zvyčajne vám totiž hodinky vypnú displej, keď s nimi nepracujete, aby šetrili energiu. Stále zapnutý displej vám však s minimálnymi stratami nenápadne stále zobrazuje čas, aby ste hodinky nemuseli neustále prebúdzať.

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk