Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2020, 00:01

Smart hodinky so skvelým pomerom ceny a výkonu. V niečom nás však sklamali

  • Jedny z najkrajších inteligentných hodiniek pre nežné pohlavie.
  • Huawei Watch GT2 pre ženy prinášajú množstvo funkcií za skvelú cenu. Kde sú však ich mínusy?
Smart hodinky so skvelým pomerom ceny a výkonu. V niečom nás však sklamali
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Pri testovaní niektorých produktov sme po zvyčajnom týždni skúšania pomerne nešťastní. Nie však pre to, že by nebol produkt dobrý. Práve naopak. S radosťou by sme ich totiž skúšali aj o niečo dlhšie. Práve to bol prípad pri recenzovaní inteligentných hodiniek Huawei Watch GT2 42 mm. 

Vôbec sa nám po siedmich dňoch s nimi nechcelo lúčiť a nakoniec sme spolu prežili až dva týždne, keďže Huawei nám vyšiel v ústrety. Aké boli naše celkové dojmy a prečo je teda nadpis recenzie i mierne kritický? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Dizajn

Ak sa vám zdá, že o Huawei Watch GT2 sme už písali, nemýlite sa. Pred tým sme však skúšali väčšiu, 46 mm verziu hodiniek, ktorá je určená skôr mužom. O jej plusoch a mínusoch sme vám priniesli väčšiu recenziu i porovnanie s konkurenciou.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Huawei však zarovno predstavil aj ženský, menší variant. Tie si zachovávajú rovnaké vlastnosti, no kvôli veľkosti čiastočne prišli o jednu dôležitú výhodu. 

Nie je to síce vždy najrozumnejšie, no “dizajn predáva”. Pri hodinkách Huawei Watch GT2 42 mm by sme sa však nebáli prikloniť sa k tomuto názoru. V podľa nás peknom tele sa ukrývajú veľmi dobré vlastnosti, navyše za celkom prijateľnú sumu. Tieto hodinky vzbudili v kombinácii so zaujímavým ciferníkom a čiernym remienkom nie len obdivné pohľady, ale rovno aj otázky “Fíha, čo sú to za hodinky?”.

Konštrukčne pozostávajú z kovového rámu a dvoch navigačných tlačidiel. Na zadnej strane je snímač srdcového tepu a remienky na hodinkách môžete vymieňať. V balení sme mali kožené náramky, no tiež silikónové čierne. Využívali sme práve tie, pretože sa nám viac hodili k farebnému prevedeniu samotného zariadenia.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Displej má priemer 42 mm, rozlíšenie 390x390 pixelov a využíva OLED technológiu. Je pekný, farebný a dobre čitateľný na slnku. Môžete ho nastaviť na vysokú úroveň, alebo využívať automatickú reguláciu jasu. Hodinky celkovo ovládate kombináciou dotykov a tlačidiel.

Zaujímavosťou je tiež "stále zapnutý displej", teda šetrné zobrazenie času. Zvyčajne vám totiž hodinky vypnú displej, keď s nimi nepracujete, aby šetrili energiu. Stále zapnutý displej vám však s minimálnymi stratami nenápadne stále zobrazuje čas, aby ste hodinky nemuseli neustále prebúdzať.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.