Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2020, 00:01

Samsung ohlásil nové zariadenie s unikátnym perom. Stane sa bestsellerom?

  • Samsung predstavil po prvý raz aj "odľahčenú" verziu Note, ktorý má v útrobách stylus.
  • Nový Samsung Galaxy Note 10 lite je tak až o polovicu lacnejší.
Samsung ohlásil nové zariadenie s unikátnym perom. Stane sa bestsellerom?
Zdroj: Samsung

Ak ste doteraz poškuľovali po smartfóne Samsung Galaxy Note 10 kvôli jedinečnému peru S pen, no odrádzala vás stále vysoká cena okolo 1200 eur, je tu riešenie. Samsung predstavil po prvý raz aj "odľahčenú" verziu tohto smartfónu, ktorý má v útrobách stylus pre všetkých, ktorí stále radi píšu poznámky rukou. A je o polovicu lacnejšia.

Modely Note sú určené tým, ktorí sa snažia o maximálnu produktivitu. Vďaka technológii Bluetooth Low-Energy (BLE) je teraz možné s týmto perom robiť prezentácie, ovládať videoprehrávač alebo fotografovať.

Na rýchle písanie poznámok v teréne slúži jednoduchá, ale šikovná aplikácia Samsung Notes. Ručne písané poznámky je možné jednoducho previesť na bežný text, ktorý je následne možné ľubovoľne upravovať či zdieľať v rôznych vhodných formátoch, ako napríklad Word či PDF.

Výborné špecifikácie

K hlavným špecifikáciám patrí 6,7-palcový Super AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením, v ktorom je aj malá dierka. V nej je situovaná selfie kamera, ktorá má rozlíšenie 32 MP. Na zadnej strane je trojitý fotoaparát, ktorý obsahuje ultraširoký snímač s rozlíšením 12 MP, hlavný snímač s rozlíšením 12 MP a je tu aj teleobjektív pre ešte lepšie priblíženie s rozlíšením 12 MP.

Vo vnútri pracuje už nový Android 10. Skvelou správou je prítomnosť osemjadrového procesora, ktorému sekunduje 6 GB pamäte RAM a úložisko s kapacitou 128 GB. V prípade potreby si môžete úložisko rozšíriť aj o microSD kartu, alebo o dve SIM karty. Slot na vkladanie kariet je totiž hybridný. Batéria obsahuje kapacitu 4500 mAh.

Galaxy Note10 Lite sa bude na Slovensku predávať od polovice januára za odporúčanú maloobchodnú cenu 599 Eur. Dostupný bude v dvoch prevedeniach (striebornej Aura Glow a čiernej Aura Black).

Zdroj: Samsung

Samsung Galaxy S10 lite

To však nie je všetko. Juhokórejský výrobca predstavil ešte jeden odľahčený model. Minuloročná úspešná vlajková loď Samsung Galaxy S10 sa tak dočkala lacnejšej verzie bez väčších kompromisov menom Samsung Galaxy S10 lite. 

Ten má rovnaký displej, vrátane uhlopriečky, rozlíšenia i technológie ako spomínaný Note 10 lite. Hlavným rozdielom je súbor fotoaparátov na zadnej strane. Tu sa nachádza makro snímač na detaily s rozlíšením 5 MP, hlavný širokouhlá snímač má rozlíšenie 48 MP a ultraširoký fotoaparát má rozlíšenie 12 MP. 

Pamäť RAM má až 8 GB a kapacita vnútorného úložiska je 128 GB.

Model Galaxy S10 Lite bude na Slovensku k dispozícii začiatkom februára v dvoch farebných variantoch (čiernom Prism Black a modrom Prism Blue) za odporúčanú maloobchodnúcenu 649 Eur. 

O oboch novinkách vám prinesieme viac informácií počas budúcotýždňovej výstavy CES v Las Vegas. Tu budú novinky oficiálne vystavené.

Ticketportal.sk