Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.01.2020, 00:01

Návrat legendy sa odkladá. Motorola vysvetľuje, prečo bude ohybný telefón meškať

  • Ohybné, respektíve skladacie smartfóny, sa zrejme budú tento rok čoraz častejšie ukazovať na trhu.
  • Motorola musela odložiť začiatok predaja svojho smartfónu s flexibilným displejom Motorola Razr 2019.
Návrat legendy sa odkladá. Motorola vysvetľuje, prečo bude ohybný telefón meškať
Zdroj: Motorola

V novembri minulého roka zaujala všetkých fanúšikov mobilných technológií novinka, že Motorola chystá mimoriadny comeback. Rozhodla sa totiž znovuzrodiť legendu menom Motorola Razr V.

Bol to jedinečný vyklápací telefón, ktorý patrí k najpredávanejším mobilným telefónom v dejinách a môže sa pochváliť aj viacerými špeciálnymi edíciami. Motorola si povedala, že práve na úspech véčka nadviaže a posunie ho na vyššiu úroveň – spraví z neho skladací smartfón.

Veľký ohlas

Dohady sa ukázali ako pravdivé a americká spoločnosť pod krídlami čínskeho velikána Lenovo skutočne predstavila novú skladaciu Motorola Razr 2019. Smartfón vyvolal veľký rozruch. 26. decembra spustila spoločnosť predobjednávky a bola oficiálne (vraj) prichystaná na spustenie predaja začiatkom januára. Bohužiaľ, viaceré médiá priniesli informácie o tom, že Motorola rozposiela e-maily, v ktorých informuje predobjednávateľov, že termín dodania posúva.

„Spoločnosť Motorola sa rozhodla upraviť predpredaj Razru a spustiť načasovanie tak, aby lepšie uspokojilo dopyt spotrebiteľov. Pracujeme na určení vhodného množstva a harmonogramu, aby sme zaistili, že pri uvedení na trh bude mať prístup k Razru viac zákazníkov. Neočakávame významný posun oproti pôvodnému časovému rozvrhu plánu.“

Aktuálne teda nie je jasné, kedy za záujemcovia dostanú k svojmu vysnívanému kúsku. Zrejme však nepôjde o veľké oneskorenie.

O čom je Razr 2019?

Novinka má telo vyrobené z prémiovej antikorovej ocele a veľmi útly dizajn. K špecifikáciám patrí 6,2-palcový Flex View Display s pomerom strán 21:9, pričom menší interaktívny displej nájdete aj na prednej strane. Ten zobrazuje notifikácie a môžete z neho vybaviť niekoľko drobností, pre ktoré sa neoplatí v rýchlosti otvárať celé zariadenie.

Na zadnej strane je „bežný“ fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 16 MP (f/1.7) a nechýba ani selfie kamera s rozlíšením 5 MP.
Pamäť RAM má 6 GB a kapacita úložného priestoru je 128 GB. Vo vnútri pracuje procesor Qualcomm Snapdragon 719 a batéria prichádza s rýchlym nabíjaním a kapacitou 2 510 mAh.

Novinka je dostupná v predobjednávkach exkluzívne u operátora Verizon v USA od 26. decembra 2019 a v niektorých predajniach Walmart. Cena je okolo 1 600 eur. Motorola je tak medzi prvými výrobcami, ktorí spustili do sveta skladacie zariadenia – spolu so Samsungom, Huaweiom a Royole FlexPai.

Zaujímavosťou je, že Lenovo, materská firma Motoroly, ukázala svetu ako prvá fungujúci prototyp ohybného tabletu aj smartfónu. Na tejto myšlienke teda pracovali naozaj dlho.