Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.12.2019, 12:20

Hit budúceho roka? Na verejnosť prenikli prvé fotografie pripravovanej novinky od Samsungu

  • Ohybný displej a špičkový fotoaparát. Takto by mal vyzerať nový Samsung Galaxy Fold 2.
  • Samsung zrejme prinesie okrem väčšieho rozkladacieho smartfónu aj menší model. 
Hit budúceho roka? Na verejnosť prenikli prvé fotografie pripravovanej novinky od Samsungu
Zdroj: phonearena.com / Weibo

I keď vám to aktuálne nemusí dávať zmysel, skladacie smartfóny budú veľkou témou budúceho roka. Zatiaľ sa dá síce len veľmi ťažko predpokladať, ako celá táto vývojová vetva dopadne, no množstvo výrobcov sa jednoducho už pustilo do tejto oblasti.

Na verejnosť najnovšie prenikli prvé živé fotografie ďalšieho skladacieho telefónu od Samsungu. Ide o nový koncept v rámci tohto juhokórejského výrobcu. Ak si totiž spomínate, Samsung uviedol tento rok na trh už iný skladací telefón. Teraz však pracuje na ďalšej generácii s názvom Samsung Galaxy Fold 2, informuje technologický portál pocketnow.com

Pozrite si uniknuté fotografie pripravovaného telefónu:

Ide o malé zariadenie, ktoré rozložíte na veľkosť klasického smartfónu. Samsung naznačil, že sa vyberie týmto smerom ešte na vývojárskej konferencii Samsung Developer Conference 2019. Odvtedy sa objavili na verejnosti rôzne patenty a najnovšie fotografie už potvrdzujú, že skladacie zariadenie je na svete.

Novinka by sa mohla objaviť budúci rok na svetovej výstave mobilných technológií Mobile World Congress, prípadne na samostatnej udalosti. Spolu s ňou by mal totiž Samsung predstaviť aj novú vlajkovú loď Samsung Galaxy S11.

​Uniknuté fotografie v našej Galérii vyššie naznačujú, že displej Galaxy Fold 2 príde na trh so známou „dierou“, v ktorej je uložený predný fotoaparát. Hlavný duálny snímač sa nachádza na „zadnom kryte“, pričom robí spoločnosť malému displeju v tejto časti. Mal by obsahovať vysoké rozlíšenie 108 MP a 5 MP. Práve takáto dvojica by sa mala nachádzať aj v spomínanom hlavnom modeli S11.

Tá najväčšia zaujímavosť je však cena. Predbežne, podľa dohadov, by totiž nemala prekročiť hranicu 1000 eur. Nedávno predstavené rovnaké riešenie od Motoroly má totiž cenovku až okolo 1600 eur.

Ticketportal.sk