Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2019, 00:00

Sledovanie pracovníkov, mzdová rovnosť, viac práce. Čo všetko nám môže priniesť budúcnosť na pracovnom trhu?

  • Bude potrebné rekvalifikovať zamestnancov? Kde sa končia práva zamestnávateľa? 
  • Môže nám umelá inteligencia priniesť viac práce? 
  • Na najväčšej slovenskej konferencii na tému IT vo verejnej správe ITAPA 2019 sme sa porozprávali
    s Andrewom Greenom, odborníkom na budúcnosť práce z OECD.
Sledovanie pracovníkov, mzdová rovnosť, viac práce. Čo všetko nám môže priniesť budúcnosť na pracovnom trhu?
Zdroj: Dreamstime

Umelá inteligencia (AI) má v práci najmä pomáhať. Je tu však niečo, na čo sa pri nej zabúda?

Hovoríme dosť o tom, čo AI nahradí, ale nemyslíme dosť na to, ako môže AI aj asistovať pri monitorovaní práce. AI zrejme lepšie pomôže ľuďom kontrolovať pracovníkov. Doslova. Takto však môže ísť o dosť invazívnu metódu v práci. No v podstate vedúci pracovníci chcú a potrebujú vedieť, koľko času denne strávi zamestnanec „schovávaním sa“ za rohom či regálom. Ako dlho bývajú zamestnanci na káve, prestávke.

Niektorí už teraz využívajú kamery a iné typy monitorovacích zariadení v skladoch a podobne. Podstatou je otázka, či na takýto spôsob kontroly už náhodou nepotrebujeme nasadiť regulácie.

Kde sa teda končí právo zamestnávateľa?

Presne to je tá otázka. A tiež to, kde sa začína právo zamestnanca. Čo to bude znamenať pre pracovníkov a ich plat? Aký to má mať vplyv na mzdovú rovnosť? Je tu veľa otáznikov.  Zaujímavé je i to, že firmy takto dostávajú možnosť navzájom sa sledovať. Povedzme, že firma dostane nejakú zákazku. Má určitý počet zamestnancov, no na zákazku ich bude potrebovať viac. Nechce prijať nových zamestnancov, a tak si prenajme inú spoločnosť, ktorá to za nich urobí.

Najskôr však potrebuje vedieť, ako kvalitne si daná firma robí svoju robotu, či je v súlade so štandardmi, ktoré vyžaduje. Ak máte k dispozícii tieto technológie, AI a monitorujete svojich dodávateľov, môžu sa skrátka menšie roboty rozdrobiť na menšie firmy, a nie ich sústrediť do jednej „hlavnej“, veľkej firmy.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Monitorovanie, sledovanie… Znie to trochu hrozivo. Zrejme tu bude veľa morálnych otázok...

Nuž, je na vláde a spoločnosti povedať, čo už je „príliš“, čo je ešte dobré na produktivitu a čo je potrebné na to, aby sme nechali pracovníkom nejakú dôstojnosť v práci. To je niečo, čo si tiež musí vláda a spoločnosť uvedomiť a povedať.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk