Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2019, 00:00

Sledovanie pracovníkov, mzdová rovnosť, viac práce. Čo všetko nám môže priniesť budúcnosť na pracovnom trhu?

  • Bude potrebné rekvalifikovať zamestnancov? Kde sa končia práva zamestnávateľa? 
  • Môže nám umelá inteligencia priniesť viac práce? 
  • Na najväčšej slovenskej konferencii na tému IT vo verejnej správe ITAPA 2019 sme sa porozprávali
    s Andrewom Greenom, odborníkom na budúcnosť práce z OECD.
Sledovanie pracovníkov, mzdová rovnosť, viac práce. Čo všetko nám môže priniesť budúcnosť na pracovnom trhu?
Zdroj: Dreamstime

Umelá inteligencia (AI) má v práci najmä pomáhať. Je tu však niečo, na čo sa pri nej zabúda?

Hovoríme dosť o tom, čo AI nahradí, ale nemyslíme dosť na to, ako môže AI aj asistovať pri monitorovaní práce. AI zrejme lepšie pomôže ľuďom kontrolovať pracovníkov. Doslova. Takto však môže ísť o dosť invazívnu metódu v práci. No v podstate vedúci pracovníci chcú a potrebujú vedieť, koľko času denne strávi zamestnanec „schovávaním sa“ za rohom či regálom. Ako dlho bývajú zamestnanci na káve, prestávke.

Niektorí už teraz využívajú kamery a iné typy monitorovacích zariadení v skladoch a podobne. Podstatou je otázka, či na takýto spôsob kontroly už náhodou nepotrebujeme nasadiť regulácie.

Kde sa teda končí právo zamestnávateľa?

Presne to je tá otázka. A tiež to, kde sa začína právo zamestnanca. Čo to bude znamenať pre pracovníkov a ich plat? Aký to má mať vplyv na mzdovú rovnosť? Je tu veľa otáznikov.  Zaujímavé je i to, že firmy takto dostávajú možnosť navzájom sa sledovať. Povedzme, že firma dostane nejakú zákazku. Má určitý počet zamestnancov, no na zákazku ich bude potrebovať viac. Nechce prijať nových zamestnancov, a tak si prenajme inú spoločnosť, ktorá to za nich urobí.

Najskôr však potrebuje vedieť, ako kvalitne si daná firma robí svoju robotu, či je v súlade so štandardmi, ktoré vyžaduje. Ak máte k dispozícii tieto technológie, AI a monitorujete svojich dodávateľov, môžu sa skrátka menšie roboty rozdrobiť na menšie firmy, a nie ich sústrediť do jednej „hlavnej“, veľkej firmy.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Monitorovanie, sledovanie… Znie to trochu hrozivo. Zrejme tu bude veľa morálnych otázok...

Nuž, je na vláde a spoločnosti povedať, čo už je „príliš“, čo je ešte dobré na produktivitu a čo je potrebné na to, aby sme nechali pracovníkom nejakú dôstojnosť v práci. To je niečo, čo si tiež musí vláda a spoločnosť uvedomiť a povedať.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.