Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2019, 00:01

Tento telefón je ťažkým orieškom. Má skvelé prednosti, no tiež svoje mínusy

  • ​Podstatou dizajnu smartfónu Sony Xperia 5 je natiahnutý displej v pomere strán 21:9. Tento telefón sa mimoriadne dobre drží v ruke a predstavuje pomer kinoplátna.
  • Prečítajte si našu recenziu, kde sa venujeme plusom i mínusom zariadenia. Tie nás občas naozaj prekvapili.
Tento telefón je ťažkým orieškom. Má skvelé prednosti, no tiež svoje mínusy
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Spoločnosť Sony ešte pred pár rokmi súperila s tými najlepšími v prvej lige. Aktuálne sa však akoby trochu vzdala a konkurencia top modelov v podaní Applu, Huaweiu či Samsungu je už nezadržateľne o krok vpred. Má ešte Sony čo povedať? Ako sa funguje s jej vlajkovou loďou Sony Xperia 5?

Ani vo sne by nám niekedy nenapadlo povedať, že uhlopriečku displeja s veľkosťou 6,1 palca nazveme kompaktný smartfón, no ten čas práve prišiel. Sony je jeden z mála výrobcov, ktorí sa rozhodol, že ich najlepší kúsok bude ukrytý v útlom tele.

Pozrite si, ako fotí Sony Xperia 5:

​Podstatou dizajnu tohto smartfónu Sony je totiž natiahnutý displej v podobe 21:9. Tento telefón sa mimoriadne dobre drží v ruke, čo oceníte najmä vtedy, keď sa rozhodnete písať správy jednou rukou. To, čo bolo kedysi samozrejmosťou, je dnes vzácnosť, ktorú sme si na Xperii 5 hneď obľúbili. Ak hľadáte kompaktný smartfón, práve ste ho objavili.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Pointou displeja s takýmto natiahnutým pomerom strán je však i dosiahnuť formát kinoplátna. Sony sa orientuje na video a hráčov hier, ktorým chce poskytnúť plnohodnotný ultraširoký zážitok z pozerania obsahu videí na YouTube či streamovacích službách. A to bez toho, aby ste mali v hornej časti čierne pásy. Takto ich však máte občas na krajoch, ak je video len vo formáte 16:9...

Na natiahnutej obrazovke sa však veľmi dobre pracuje s dvoma aplikáciami naraz, ktoré tak majú dostatok miesta. Vzhľadom na užší displej však odporúčame zvoliť si trochu väčšie písmená. K OLED displeju máme jednu subjektívnu výhradu. Hoci je pekný i ostrý, nedosahuje podľa nás také kvality a reprodukciu zobrazenia, ako jeho konkurencia. Tento fakt však necháme na osobnom posúdení používateľov.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk