Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2019, 00:01

Tento telefón je ťažkým orieškom. Má skvelé prednosti, no tiež svoje mínusy

  • ​Podstatou dizajnu smartfónu Sony Xperia 5 je natiahnutý displej v pomere strán 21:9. Tento telefón sa mimoriadne dobre drží v ruke a predstavuje pomer kinoplátna.
  • Prečítajte si našu recenziu, kde sa venujeme plusom i mínusom zariadenia. Tie nás občas naozaj prekvapili.
Tento telefón je ťažkým orieškom. Má skvelé prednosti, no tiež svoje mínusy
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Spoločnosť Sony ešte pred pár rokmi súperila s tými najlepšími v prvej lige. Aktuálne sa však akoby trochu vzdala a konkurencia top modelov v podaní Applu, Huaweiu či Samsungu je už nezadržateľne o krok vpred. Má ešte Sony čo povedať? Ako sa funguje s jej vlajkovou loďou Sony Xperia 5?

Ani vo sne by nám niekedy nenapadlo povedať, že uhlopriečku displeja s veľkosťou 6,1 palca nazveme kompaktný smartfón, no ten čas práve prišiel. Sony je jeden z mála výrobcov, ktorí sa rozhodol, že ich najlepší kúsok bude ukrytý v útlom tele.

Pozrite si, ako fotí Sony Xperia 5:

​Podstatou dizajnu tohto smartfónu Sony je totiž natiahnutý displej v podobe 21:9. Tento telefón sa mimoriadne dobre drží v ruke, čo oceníte najmä vtedy, keď sa rozhodnete písať správy jednou rukou. To, čo bolo kedysi samozrejmosťou, je dnes vzácnosť, ktorú sme si na Xperii 5 hneď obľúbili. Ak hľadáte kompaktný smartfón, práve ste ho objavili.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Pointou displeja s takýmto natiahnutým pomerom strán je však i dosiahnuť formát kinoplátna. Sony sa orientuje na video a hráčov hier, ktorým chce poskytnúť plnohodnotný ultraširoký zážitok z pozerania obsahu videí na YouTube či streamovacích službách. A to bez toho, aby ste mali v hornej časti čierne pásy. Takto ich však máte občas na krajoch, ak je video len vo formáte 16:9...

Na natiahnutej obrazovke sa však veľmi dobre pracuje s dvoma aplikáciami naraz, ktoré tak majú dostatok miesta. Vzhľadom na užší displej však odporúčame zvoliť si trochu väčšie písmená. K OLED displeju máme jednu subjektívnu výhradu. Hoci je pekný i ostrý, nedosahuje podľa nás také kvality a reprodukciu zobrazenia, ako jeho konkurencia. Tento fakt však necháme na osobnom posúdení používateľov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk