Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2019, 11:03

Analytik: Nový najlacnejší iPhone sa začne vyrábať už vo februári

Novinka by mala byť vybavená špičkou medzi procesormi pre mobilné telefóny, 4,7palcovým displejom aj návrat home tlačidlom so snímačom odtlačkov prstov.

Analytik: Nový najlacnejší iPhone sa začne vyrábať už vo februári
Zdroj: iDnes.cz/Techgarage

Budúca generácia iPhonov má priniesť výraznú zmenu dizajnu a vrcholné modely budú vybavené 6 GB operačnou pamäťou. Tradičnej septembrovej nádielke úplne novej edície bude na jar predchádzať uvedenie očakávaného nástupcu modelu SE. Takéto informácie majú analytici banky Barclays, uvádza portál iDnes.cz.

Ich zástupca Blayne Curtis neoficiálne informácie o pripravovaných produktoch získava od ázijských spoločností, ktoré sú dodávateľmi kalifornského giganta. Pri poslednom stretnutí prišla reč práve na pripravované kvarteto iPhonov.

Rok 2020 sa má v podaní Applu podobať situácii pred štyrmi rokmi. Tradičnému uvedeniu novej kolekcie iPhonov v septembri (na trh išli modely 7 a 7 Plus) vtedy predchádzalo jarné odhalenie modelu SE.

Telefón zdieľal čipovú sadu A9 a fotoaparát s vtedajšími top modelmi 6s / 6s Plus, lenže v značne kompaktnejšom balení edície 5s so štvorpalcovým displejom.

Tento harmonogram uvedenia noviniek má Apple (podľa doterajších informácií) v budúcom roku zopakovať s tým rozdielom, že v septembri predstaví tri a nie dva nové iPhony.

O nástupcovi obľúbeného SE sa veľakrát špekulovalo a správy o možnom uvedení striedalo uistenie, že vývoj takého iPhonu rozhodne nie je na stole. Čas jeho nástupu však podľa všetkého naozaj príde. Rešpektovaný analytik Ming-Chi Kuo hovorí o iPhone SE 2 a jeho uveden, čo aktuálne potvrdzujú aj kolegovia z britského Barclays.

SE 2 by mal byť vybavený čipovou sadou A13, teda súčasnou špičkou medzi procesormi pre mobilné telefóny, 4,7palcovým displejom (známym z iPhonu 8) a aj návrat home tlačidla so snímačom odtlačkov prstov Touch ID.

Výroba tohto modelu má začať už vo februári, čo je v súlade s predchádzajúcou predpoveďou analytika Kuoa o predpokladanom predstavení telefónu v marcovom termíne.

Devízou modelu má byť atraktívna cena, štartujúca na americkom trhu od 360 dolárov. To je menej, než aktuálne stojí najlacnejší iPhone v ponuke. To je menej, než aktuálne stojí najlacnejší iPhone v ponuke, iPhone 8 s internou pamäťou 64 GB, stojí totiž na Slovensku približne 530 eur.

Ticketportal.sk