Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2019, 00:01

Milióny predaných kusov a masový úspech. Z tejto hračky však boli deti i nešťastné

  • Pamätáte si na legendárne Tamagotchi?
  • Za čo dostal Tamagotchi anti-ocenenie IgNobel Prize v kategórii Ekonomika?
  • Ako si naň spomínajú naši kolegovia z HN? 

Jednou z najatraktívnejších hračiek 90-tych rokov bol Tamagotchi. Digitálne zvieratko v malom farebnom obale, o ktoré ste sa museli postarať. Kým deťom tej doby to dávalo zmysel, rodičia či učitelia boli z toho väčšinou zúfalí.

Zdroj: HN TV

​Presne 23. novembra 1996 uviedla japonská spoločnosť Bandai na domácom trh novinku Tamagotchi. Bola to digitálna hračka minimálnych rozmerov s troma tlačidlami a monochromatickým displejom s veľkými pixelmi. V máji nasledujúceho roka expandovali do ďalších krajín a podmanili si svet. 

​Slovíčko Tamagotchi vzniklo z japonských slovíčok “tamago”, teda vajce a “uotchi”, čo predstavuje pojapončené angliské slovo “watch”, teda hodinky.

Japonci sa radi venoval miniaturizácii a efektívnosti, čo predviedli v niekoľkých svojich produktoch. Digitálna hračka Tamagotchi bola ďalšou v zozname. Podobne ako Walkman od Sony, predstavovala symbol generácie detí deväťdesiatych a dvetisícich rokov.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk