Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2019, 00:01

Milióny predaných kusov a masový úspech. Z tejto hračky však boli deti i nešťastné

  • Pamätáte si na legendárne Tamagotchi?
  • Za čo dostal Tamagotchi anti-ocenenie IgNobel Prize v kategórii Ekonomika?
  • Ako si naň spomínajú naši kolegovia z HN? 

Jednou z najatraktívnejších hračiek 90-tych rokov bol Tamagotchi. Digitálne zvieratko v malom farebnom obale, o ktoré ste sa museli postarať. Kým deťom tej doby to dávalo zmysel, rodičia či učitelia boli z toho väčšinou zúfalí.

Zdroj: HN TV

​Presne 23. novembra 1996 uviedla japonská spoločnosť Bandai na domácom trh novinku Tamagotchi. Bola to digitálna hračka minimálnych rozmerov s troma tlačidlami a monochromatickým displejom s veľkými pixelmi. V máji nasledujúceho roka expandovali do ďalších krajín a podmanili si svet. 

​Slovíčko Tamagotchi vzniklo z japonských slovíčok “tamago”, teda vajce a “uotchi”, čo predstavuje pojapončené angliské slovo “watch”, teda hodinky.

Japonci sa radi venoval miniaturizácii a efektívnosti, čo predviedli v niekoľkých svojich produktoch. Digitálna hračka Tamagotchi bola ďalšou v zozname. Podobne ako Walkman od Sony, predstavovala symbol generácie detí deväťdesiatych a dvetisícich rokov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk