Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2019, 18:30

Google pridáva do máp novú funkciu. Výrazne vám môže pomôcť pri rozhodovaní

  • Google buduje postupne silnú platformu, plnú praktických informácií.
  • Odporúčania Miestnych sprievodcov môžu zohrať dôležitú úlohu.
  • Čo si o novinke myslí slovenský Miestny sprievodca?
Google pridáva do máp novú funkciu. Výrazne vám môže pomôcť pri rozhodovaní

Google Mapy sú dnes omnoho viac, než len aplikácia slúžiaca na navigáciu. Aktuálne v nej testujú dokonca novinku, ktorá pomôže turistom rozhodnúť sa, či navštívia dané miesto, informuje portál androidpolice.com.

V Google Mapách nájdete množstvo informácií. Okrem miliónov miest a vyhľadávania trasy na navigáciu tu získate informácie o otváracej dobe reštaurácií, múzeí, obchodných domov, no tiež aj informácie o rušnosti v konkrétnych časoch.

​​Nápomocné sú aj fotografie z danej lokality od reálnych používateľov, dokonca recenzie na rôzne podniky či verejné priestranstvá. Nechýbajú záznamy o bezbariérovom prístupe a množstvo ďalších užitočných vecí.

Tieto správy pochádzajú z veľkej časti od takzvaných Miestnych sprievodcov. Sú to používatelia, ktorí pravidelne prispievajú svojimi informáciami, poznatkami či recenziami do Google Máp a vyhľadávací gigant im udelil možnosť aktívne sa podieľať na tvorbe a rozrastaní tejto služby na poriadnu platformu pre turistov.

Jedným z najnovších prírastkov sú Odporúčania miestnych sprievodcov v záložke “Pre vás”, ktoré však Google ešte len testuje vo vybraných mestách. Menovite sem patria Londýn, New York, San Francisco, Tokyo, Sao Paulo, Bangkok, Delhi, Osaka a Mexico City. 

Pozrite si aj naše video o šiestich funkciách v Google Mapách, o ktorých ste možno netušili:

​To znamená, že ak sledujete napríkald nejaké mesto, budú sa vám v záložke “Pre vás” zobrazovať odporúčania či recenzie od Miestnych sprievodcov, ktoré sa viažu na toto miesto. Dá sa povedať, že týmto im Google dáva pomerne slušné slovo. Miestni sprievodcovia tak totiž budú môcť ovplyvňovať to, či sa ľudia vyberú na dané miesto.

Po novom budete môcť Miestneho sprievodcu tiež sledovať, aby vám neunikla žiadna zaujímavá novinka. 

Zdroj: Google Mapy / HN

​Oslovili sme aj Miestneho sprievodcu Dávida Kováča, ktorý tiež v rámci voľného času vedie vývojársku komunitu v Košiciach Google Developer Group. Ten zároveň vysvetlil aj dôležitú úlohu, ktorú Miestni sprievodcovia zohrávajú:

"V dnešnom svete si môže akýkoľvek zlý podnik kúpiť reklamu a zlanáriť turistov. Je pozitívne že Google vyzdvihuje dôležitosť verných Miestnych sprievodcov, ktorí svoje mesto poznajú a vedia odporučiť "skryté poklady", ktoré by ste bez nich nikdy nenašli. A teda by ste si z výletu odniesli možno aj negatívny zážitok. Google si uvedomuje vzácnosť týchto údajov a preto tento program stále viac a viac podporuje."

Zapájate sa aj vy do hodnotení miest ako Miestni sprievodcovia? Dajte nám vedieť v komentári. 

Ticketportal.sk