Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2019, 00:01

Otestovali sme najpokročilejšie hodinky od Samsungu. Čo ponúkajú v porovnaní s konkurenciou?

  • Hodinky s množstvom funkcií, ktoré monitorujú desiatky aktivít.
  • Prečítajte si našu recenziu Samsung Galaxy Watch Active 2, kde nájdete plusy i mínusy zariadenia.
Otestovali sme najpokročilejšie hodinky od Samsungu. Čo ponúkajú v porovnaní s konkurenciou?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Spoločnosť Samsung je tu s inteligentnými hodinkami už niekoľko rokov. Aktuálna novinka Samsung Galaxy Watch Active 2 nám pripomína skôr menší upgrade oproti modelu Samsung Galaxy Watch Active z marca tohto roka, no poďme sa na všetko pozrieť podrobnejšie.

Menej skúsené oko by malo mierny problém rozlíšiť Samsung Galaxy Watch Active a Active 2. Prezradíme vám, že “Dvojky” majú trochu iné tlačidlo na boku a obsahujú i reproduktor. Na testovanie sme mali hodinky s priemerom 44 mm, pričom zvoliť si môžete aj menší displej o veľkosti 40 mm. Okrem veľkosti je tu rozdiel vo výdrži na jedno nabitie, ku ktorej sa však dostaneme neskôr.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Na spodnej strane nájdete pokročilý snímač srdcového tepu a výhodou je, že silikónové remienky si môžete bez problémov meniť, a to aj s predošlými modelmi.

Hodinky môžu slúžiť ako samostatné zariadenie, no najviac s nimi podľa nás dosiahnete pomocou prepojenia so smartfónom. Najjednoduchšie pripájanie prebieha pomocou smartfónov od Samsungu, no bez problémov prepojíte hodinky aj s telefónmi iných značiek s operačným systémom Android, či dokonca aj s iPhonmi (iOS). My sme však na test využívali smartfón s operačným systémom Android. Pri iOS môžu nastať menšie neštandardné situácie. Občasné odpojenia, problém s meraním srdcového tepu. Všetko však závisí aj od verzie iOS, modelu iPhonu či aktualizácie softvéru hodiniek. Je to individuálne.

Celkovo, na prepojenie hodiniek a telefónu potrebujete aplikáciu Galaxy Wearable, kde si na začiatok nastavíte, čo všetko chcete na hodinky dostávať. Či už sú to informácie o počasí, alebo notifikácie z najrôznejších aplikácií, pridávať fotografie či hudbu do pamäti hodiniek, zmeniť miniaplikácie, a tak ďalej. Novinkou je v rámci ovládania "virtuálna" luneta. Nemusíte poťahovať prstom cez displej keď chcete listovať, ale stačí pohybovať prstom po okrajoch hodiniek a ľahko sa tak pohybujete medzi obsahom. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk