Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2019, 00:01

Otestovali sme najpokročilejšie hodinky od Samsungu. Čo ponúkajú v porovnaní s konkurenciou?

  • Hodinky s množstvom funkcií, ktoré monitorujú desiatky aktivít.
  • Prečítajte si našu recenziu Samsung Galaxy Watch Active 2, kde nájdete plusy i mínusy zariadenia.
Otestovali sme najpokročilejšie hodinky od Samsungu. Čo ponúkajú v porovnaní s konkurenciou?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Spoločnosť Samsung je tu s inteligentnými hodinkami už niekoľko rokov. Aktuálna novinka Samsung Galaxy Watch Active 2 nám pripomína skôr menší upgrade oproti modelu Samsung Galaxy Watch Active z marca tohto roka, no poďme sa na všetko pozrieť podrobnejšie.

Menej skúsené oko by malo mierny problém rozlíšiť Samsung Galaxy Watch Active a Active 2. Prezradíme vám, že “Dvojky” majú trochu iné tlačidlo na boku a obsahujú i reproduktor. Na testovanie sme mali hodinky s priemerom 44 mm, pričom zvoliť si môžete aj menší displej o veľkosti 40 mm. Okrem veľkosti je tu rozdiel vo výdrži na jedno nabitie, ku ktorej sa však dostaneme neskôr.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Na spodnej strane nájdete pokročilý snímač srdcového tepu a výhodou je, že silikónové remienky si môžete bez problémov meniť, a to aj s predošlými modelmi.

Hodinky môžu slúžiť ako samostatné zariadenie, no najviac s nimi podľa nás dosiahnete pomocou prepojenia so smartfónom. Najjednoduchšie pripájanie prebieha pomocou smartfónov od Samsungu, no bez problémov prepojíte hodinky aj s telefónmi iných značiek s operačným systémom Android, či dokonca aj s iPhonmi (iOS). My sme však na test využívali smartfón s operačným systémom Android. Pri iOS môžu nastať menšie neštandardné situácie. Občasné odpojenia, problém s meraním srdcového tepu. Všetko však závisí aj od verzie iOS, modelu iPhonu či aktualizácie softvéru hodiniek. Je to individuálne.

Celkovo, na prepojenie hodiniek a telefónu potrebujete aplikáciu Galaxy Wearable, kde si na začiatok nastavíte, čo všetko chcete na hodinky dostávať. Či už sú to informácie o počasí, alebo notifikácie z najrôznejších aplikácií, pridávať fotografie či hudbu do pamäti hodiniek, zmeniť miniaplikácie, a tak ďalej. Novinkou je v rámci ovládania "virtuálna" luneta. Nemusíte poťahovať prstom cez displej keď chcete listovať, ale stačí pohybovať prstom po okrajoch hodiniek a ľahko sa tak pohybujete medzi obsahom. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 79% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.