Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.11.2019, 00:01

Sygic pridáva do svojej navigácie skvelý doplnok. Môže zlepšiť plynulosť dopravy

  • Jedinečný doplnok Semafory v navigácii Sygic môže zlepšiť plynulosť jazdy i znížiť emisie CO2.
  • Momentálne je k dispozícii bezplatne v USA, kde pokrýva už viac ako 15 000 semaforov.
Sygic pridáva do svojej navigácie skvelý doplnok. Môže zlepšiť plynulosť dopravy
Zdroj: SYGIC

Známa slovenská navigácia Sygic s medzinárodnou pôsobnosťou uviedla do praxe významnú novinku. V aplikácii uvidíte, ako sú na tom semafory na vašej ceste.

Presnejšie ide o doplnok s názvom Semafory, ktorý je súčasťou navigácie a v reálnom čase zobrazuje zostávajúci čas do zelenej na semafore. Zobrazuje ho na celej navigačnej trase, pri každom semafore, čím dáva vodičom možnosť pribrzdiť a prispôsobiť svoju jazdu “zelenej vlne”.

Zdroj: SYGIC

​Táto novinka od spoločnosti Sygic vznikla v spolupráci so spoločnosťou Traffic Technology Services a momentálne je k dispozícii bezplatne v USA, kde pokrýva už viac ako 15 000 semaforov.

Tvorcovia veria, že inovácia pomôže zvýšiť bezpečnosť na križovatkách, prispeje k zníženiu emisií CO2 vo veľkých mestách a zlepší premávku na cestách.

Sygic plánuje neskôr rozšíriť túto službu aj do Európy. Doplnok Semafory je prvým doplnkom zo súpravy pokročilých asistenčných systémov vodiča (ADAS) spoločnosti Sygic.

„Súprava ADAS spoločnosti Sygic pre mobilné aplikácie bude využívať viacero pokročilých asistenčných funkcií podporovaných umelou inteligenciou (AI) s veľkým dôrazom na bezpečnosť a čas príjazdu. Bude k dispozícii ako doplnok pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation bez potreby dokupovať si ďalší nákladný hardvér,“ vyjadril sa Martin Strigač, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic.

​​​Súprava ADAS spoločnosti Sygic pre mobilné aplikácie bude k dispozícii aj ako samostatná súprava SDK, takže prepravné a logistické spoločnosti ju budú môcť prepojiť so svojimi existujúcimi flotilovými systémami. Výrobcovia vozidiel a pôvodného vybavenia ju zase môžu prepojiť so zabudovanými informačno-zábavnými systémami vozidiel.

Zdroj: SYGIC

​Sygic plánuje súpravu postupne dopĺňať o nové asistenčné funkcie vrátane rozpoznávania značiek s rýchlostnými obmedzeniami, jazdných pruhov a prekážok na ceste a prevencie nehôd. “Takisto analyzujeme možnosť prepojiť ju s výstražným systémom na železničných priechodoch,” dodal Strigač.

Mimochodom, Doplnok Semafory od spoločnosti Sygic sa dostal do skupiny výnimočných produktov, ktoré získali ocenenie CES 2020, ktoré tvorí porota pozostávajúca z 82 renomovaných odborníkov a výkonných riaditeľov.

Ticketportal.sk