Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.11.2019, 13:43

Nelegálny obsah dostal červenú. Web TopSerialy.to náhle skončil

  • Stránka s nelegálnym videoobsahom TopSerialy.to náhle skončila.
  • Za skončením poskytovania obsahu z úložísk Openload a Streamango stojí protipirátska organizácia ACE.
Nelegálny obsah dostal červenú. Web TopSerialy.to náhle skončil
Zdroj: pxhere.com

Nečakaná udalosť, alebo len otázka času? Stránka s nelegálnym videoobsahom TopSerialy.to náhle skončila, informuje portál Zive.sk. Slovenská stránka zároveň stopla aj svoj facebookový profil.

Pravá príčina skončenia funkčnosti stránky síce nie je úplne jasná, no zrejme za ním stojí aj fakt, že svoju prevádzku ukončili servery Openload, Streamango, VeryStream i RapidVideo.

Zdroj: Topserialy.to

​Práve oni poskytovali obsah, z ktorých stránka TopSerialy.to čerpala. Nelegálny obsah následne poskytovala vďaka špeciálnemu prehrávaču. 

"Služby verystream, oload, streamango a rapidvideo ukončili svoju prevádzku, vzhľadom na fakt, že všetky odkazy na videá boli z týchto zdrojov, sme sa rozhodli ukončiť prevádzku aj my," informuje web TopSerialy.to na svojej stránke.

Na tomto portáli sledovalo podľa webu Seznam zprávy obľúbené filmy a seriály viac ako pol milióna Slovákov a Čechov. 

Za skončením poskytovania obsahu z úložísk Openload a Streamango stojí protipirátska organizácia ACE - Alliance for Creativity and Entertainment.

ACE tvoria Netflix, HBO i veľké štúdiá z Hollywoodu. Ich odkaz je jasný: tento typ pirátskych stránok okráda tvorcov a klame divákov, dopĺňa portál idnes.cz

„Spoločnosť ACE sa zaviazala chrániť právny trh s tvorivým obsahom a toto je veľký krok k našemu cieľu,“ povedal v tlačovej správe predseda ACE Charles Rivkin.

Prevádzkovatelia Openloadu si vypoučili rozsudok tento týždeň v Nemecku. Práve tu sa totiž nachádza časť ich serverov. Ťaženie proti týmto poskytovateľom nelegálneho obsahu vyvrcholilo rozhodnutím súdu o ilegalite tejto služby. Openload musel ukončiť následne služby a zaplatiť odškodné.

Celkovo však problém vyzerá rozsiahlejšie. Momentálne má problém s prevádzkou aj web SledujSerialy.to, píše Zive.sk. Podľa oznamu by však malo ísť len o preťaženie serverov. 

Ak máte aj vy nejaké ďalšie postrehy k tejto téme, neváhajte nás informovať v komentároch.

Článok budeme postupne dopĺňať.

Ticketportal.sk