Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2019, 11:49

Apple predstavil novinku s dlho očakávanou funkciou. Vtipné reakcie prišli okamžite

  • Nové slúchadlá Apple AirPods Pro idú do predaja za približne 280 eur.
  • Reakcie nenechali na seba dlho čakať a na internete sa objavilo viacero vtipných obrázkov. 
Apple predstavil novinku s dlho očakávanou funkciou. Vtipné reakcie prišli okamžite
Zdroj: Apple

Jedným z najznámejších modelov bezdrôtových slúchadiel sú bez pochyby Apple AirPods. A hoci Apple už vydal aj druhú generáciu v marci tohto roka, od roku 2016 sa ich dizajn výrazne nezmenil. Teda, až doteraz.

Spoločnosť totiž pomerne v tichosti predstavila AirPods Pro - svoje prémiové bezdrôtové slúchadlá, píše The Verge. Ich veľkou prednosťou má byť najmä aktívne potláčanie hluku. Je to novinka, ktorú očakávali používatelia už poriadne dlho. V skratke ide o to, že slúchadlá vám filtrujú vonkajšie hluky prostredia, aby ste mali čo najlepší a najčistejší zážitok z počúvania hudby.

Pozrite si aj vtipné reakcie internetu na nové Apple AirPods Pro:

​Aktívne potláčanie hluku (ANC) umožňujú okrem iného aj dômyselné mikrofóny, ktoré zachytávajú vonkajší hluk. Vzhľadom na jeho intenzitu potom čip vyšle do slúchadiel signál s opačnou frekvenciou. 

Navyše, AirPods Pro majú aj silikónové násadce do uší v troch veľkostiach. Okrem toho, že by si mal z nich vybrať snáď každý, sa tieto štuple starajú aj o lepšiu izoláciu zvuku. V konečnom dôsledku, týmto štupľom vďačia slúchadlá tiež za funkciu potláčania hluku.

Túto funkciu však môžete aj vypnúť a využiť takzvaný transparentný režim. V tom prípade budete počuť okolie, nie len hudbu. To sa hodí najmä vtedy, keď idete po ulici so slúchadlami, pretože lepšie vnímate okolie. 

Slúchadlá prichádzajú ďalej vybavené aj funkciou Adaptive EQ, ktorá prispôsobí mierne tóny hudby tvaru vášho ucha. Navyše, slúchadlá podporujú aj hlasového asistenta Siri. Zareagujú teda na povel „Hey Siri“. Ovládať ich môžete aj dotykmi, pričom napríklad zmeníte pieseň, či stopnete prehrávanú hudbu.

So slúchadlami sa už nemusíte báť ani potu či vody. Sú totiž odolné voči vode v rámci špecifikácie IPX4.

Slúchadlá sa nabíjajú v dedikovanom púzdre. Ich výdrž je štyri a pol hodiny na jedno nabitie, no ak využívate potláčanie hluku, vydržia zhruba o pol hodinu menej. V škatuľke ich však opäť nabijete, pričom celková výdrž spolu s energiou zo škatuľky je približne 24 hodín. Len päť minú nabíjania vám dá hodinu prehrávania hudby. Samotné púzdro sa nabíja pomocou lightning konektora.

Novinka je dostupná od zajtra, 30.októbra za cenu 249 dolárov, pričom predobjednať si ich môžete už dnes. 

Netrvalo to však ani deň a na internete sa už objavili prvé vtipné obrázky. Ako vidíte v galérii vyššie, slúchadlá ľuďom veru všeličo pripomínajú...