Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2019, 14:38

Google Maps chcú konkurovať Wazeu. Do aplikácie vložili novú užitočnú funkciu

  • Najnovšie môžete v aplikácii Google Mapy nahlasovať nehody, kolóny či prekážky na ceste.
  • Vodiči môžu vzájomne aj aktualizovať situáciu na ceste.
Google Maps chcú konkurovať Wazeu. Do aplikácie vložili novú užitočnú funkciu
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Kedysi to bola výsada aplikácie Waze. V týchto dňoch si však našla miesto aj v navigácii Google Maps. Po novom tu tak môžete v hlásiť situácie na ceste a pomáhať tak ďalším vodičom.

Google sa tak zrejme inšpiroval aplikáciou Waze, ktorú kúpil ešte v roku 2013.

Spoločnosť Google pridáva do Máp neustále novinky. Od zdieľania polohy s vybranými kontaktami, cez uloženie zaparkovaného auta, až po otváracie hodiny rôznych reštaurácií a inštitúcií. Aktuálnou novinkou je možnosť Pridať hlásenie.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Táto funkcia sa objaví hneď navrchu v nastaveniach vašej trasy. Najskôr zadajte cieľ cesty a potom vyrolujte zo spodnej časti možnosti. Okrem iného sa tu nachádzajú aj funkcie ako Hľadať na trase, Satelitná mapa a iné Nastavenia. Po zaškrtnutí možnosti Zobraziť premávku sa vám odhalí aj aktuálna situácia na ceste.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Pridávať môžete Haváriu, Mobilný radar, Kolónu, Práce na ceste, Uzáveru pruhu, Odstavené vozidlo či inú Prekážku na ceste.

Používatelia už túto funkciu využívajú a informujú tak ostatných vodičov o dianí na cestách. Občas sa však môže stať, že v mapách zostávajú aj staršie udalosti. Nezabudnite preto aktualizovať informácie. Môže tak spraviť každý používateľ.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Čím viac ľudí bude informácie zdieľať a následne aktualizovať, tým presnejší obraz o doprave vznikne. Vy sa tak môžete vyhnúť nepríjemným situáciám a ušetriť si čas pri jazde do vašej destinácie.

Ticketportal.sk