Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2019, 00:01

Recenzia iPhone 11 Pro Max: Je toto najlepší smartfón na svete?

  • Ultraširoké zábery, nočné fotky, skvelé videá a výborná výdrž na jedno nabitie.
  • Kde sú chyby najnovšieho iPhonu 11 Pro Max?
Recenzia iPhone 11 Pro Max: Je toto najlepší smartfón na svete?
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

"iPhone 11 Pro Max je najlepší telefón na svete.“ To je veta, ktorú by chcelo počuť množstvo Apple fanúšikov po celom svete. Bohužiaľ, hneď na začiatku povieme, že k takémuto záveru sme po testovaní nedošli. Rovnako by sme však nenapísali ani to, že Samsung Galaxy Note 10 Plus, či Huawei Mate 30 Pro sú najlepšími smartfónmi na svete.

Najlepší smartfón sveta z nášho pohľadu zatiaľ neexistuje a každý výrobca má niekoľko drobností, ktoré mu uberajú z titulu dokonalého kráľa mobilných zariadení. Môžeme vám však aspoň zhrnúť to, čo považujeme za plusy a mínusy iPhonu 11 Pro Max.

Matné sklo upútalo

Na najvybavenejšom iPhone z tohtoročnej ponuky zaujal najmä matný zadný kryt. Je vyrobený z brúseného skla a jeho hlavnou devízou je okrem estetického zážitku aj to, že sa na ňom tak výrazne nezachytávajú odtlačky prstov.

A hoci máme v čerstvej pamäti brúsené sklo na skôr predstavenom telefóne Motorola One Zoom, bude to zrejme práve iPhone 11 Pro, ktorý budú s týmto trendom spájať. Je podľa nás len otázkou času, kedy sa s touto úpravou zadného krytu prihlásia ďalší výrobcovia. Vlastne, je tu už Google Pixel 4... Netrvalo to teda dlho.

V novej farbe „polnočnej zelenej“ vyzerá telefón mimoriadne dobre. Na zadnej strane je trojica fotoaparátov, ktorá si vyslúžila množstvo kritiky z hľadiska dizajnu. To, že vyzerajú ako sporák či obal na lieky však nie je podstatné. Hlavné je to, že táto trojica dokáže robiť neskutočne dobré fotky a vynikajúce video.

Navyše, už Huawei Mate 20 Pro si vypočul podobné pomenovania a následne bol dlho kráľom fotografického rebríčka. K fotoaparátu sa však dostaneme neskôr.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 76% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.