Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2019, 17:51

Google predstavil nové telefóny. Obsahujú výnimočnú funkciu

  • Novinky Google Pixel 4 a 4 XL prídu na trh 24. októbra.
  • Smartfóny neobsahujú trendový ultra široký snímač.
Google predstavil nové telefóny. Obsahujú výnimočnú funkciu
Zdroj: Google

Spoločnosť Google nie je len gigantický vyhľadávač a poskytovateľ služieb. V jeho portfóliu sa tiež nachádzajú aj smartfóny. Kedysi známe ako Nexusy, dnes sú to vyspelé, špičkové Pixely. Aktuálne v týchto chvíľach do portfólia pribudli novinky Google Pixel 4 a Google Pixel 4 XL.

Menší z dvojice prichádza s uhlopriečkou veľkosti 5,7 palca s Full HD rozlíšením displeja (1080 pixelov). Pixel 4 XL je tu, logicky, s väčšou uhlopriečkou s veľkosťou 6,3 palca, pričom displej má Quad HD rozlíšenie.

Zdroj: Google

​Obe novinky majú výrez v displeji, kde sú situované viaceré snímače. Tie sa starajú o novú funkciu Motion Sense, vďaka čomu ovládate Pixel 4 cez gestá. To znamená, že smartfón ani nemusíte držať v rukách a napríklad prepnúť pesničku môžete pomocou mávnutia ruky. Rovnako je to aj s prijatím či odmietnutím hovoru.

Najzaujímavejšou vecou je však zrejme nahrávanie poznámok pomocou hlasového záznamníku. V aplikácii Recorder totiž okrem starého známeho nahrávania hlasu dokáže pokročilý softvér prepisovať hlas do textu vďaka rozpoznávaniu reči od Google. No a dokonca môžete v týchto poznámkach aj vyhľadávať. Jednoducho poviete do vyhľadávača slovo, ktoré chcete v nahrávke nájsť.

Google upozorňuje, že to všetko sa deje len na úrovni vášho hardvéru a softvéru, teda zariadenie v takomto prípade nepotrebuje pomoc z cloudu. Spoločnosť tým naráža na otázku súkromia a bezpečnosti.

Zdroj: Google

​Celkovo sa Google pýši tým, že nový a vylepšený Google Asistent je poriadne hlboko integrovaný v softvéri zariadení Pixel 4. Reakcie systému i jeho odpovedí tak majú byť ešte expresnejšie.

V oboch zariadeniach nájdete procesor Snapdragon 855 a nový operačný systém Android 10. Rovnako, novinky sú vybavené RAM s veľkosťou 6 GB a ukladacím priestorom s veľkosťou 64 alebo 128 GB.

Zdroj: Google

​Google Pixely patrili vždy k výborným fotomobilom. Uvidíme, ako to bude tento raz. Základom noviniek je hlavný 12 MP fotoaparát (f/1.7). Druhý snímač je teleobjektív s rozlíšením 16 MP s dvojnásobným optickým priblížením. Bohužiaľ, nenachádza sa tu ultra široký objektív. Momentálne je to veľká téma a je záhadou, prečo sem Google takýto snímač neintegroval.

Google však vylepšil svoj Nočný režim, s ktorým bodoval už minulý rok. Špecialitou je fotenie hviezdnej oblohy. V rámci fotenia je tiež zaujímavosťou to, že pred odfotením scény budete mať k dispozíci náhľad, ako by mal záber vyzerať. 

Batéria v menšom zariadení má 2800 mAh a Pixel 4 XL má 3700 mAh. Ceny noviniek budú od 800 dolárov za menšiu verziu a od 900 dolárov za XL prevedenie. 

Ticketportal.sk