Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2019, 00:01

Lacný telefón od Motoroly sa hrá na niečo, čím nie je. Má však inú prednosť

  • Telefón s primeraným výkonom, aj slušnou foto výbavou.
  • Čo sú podľa nás plusy a mínusy smartfónu Motorola One Action?
Lacný telefón od Motoroly sa hrá na niečo, čím nie je. Má však inú prednosť
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Nová Motorola One Action to nemá jednoduché. Hoci má výbornú cenu, okolo seba má silné konkurenčné modely, a niektoré dokonca vo vlastných radoch. Motorola One Action to však myslí dobre. Prichádza s výbornou cenovkou 269 eur a zaujať chce so širokouhlou kamerou. Ako aj jej názov hovorí, máte s ňou objavovať a zažívať akciu. Podarilo sa jej to však? 

Užší, ako sme zvyknutí

Smartfón má predĺžený pomer strán 21:9. Je úzky, výborne sa drží v rukách a pôsobí veľmi útlo. Na prednej strane je typicky displej s uhlopriečkou 6,3 palca s technológiou IPS LCD. Displej zodpovedá svojej kategórii, no je ostrý a celkom pekný, pričom ponúka rozlíšenie 1080 x 2520 pixelov.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​​Spadá do dobrého priemeru. Ak ste mali tento typ displeja už pred tým, všetko bude v poriadku. Smartfón si len občas nevedel poradiť s plynulejším prechodom medzi svetlým a tmavým prostredím. Keď svietilo ostrejšie slnko, chvíľku mu teda trvalo, kým sa adaptoval.

Ľavý horný okraj obrazovky zdobí výrez, v ktorom má svoje miesto predná selfie kamera. Tento otvor nie je najmenší, no po pár dňoch používania sme ho v podstate prestali vnímať.

​​Zadná strana je vyrobená z plastu, ktorý má lesklé prevedenie. V tejto cenovke je plastový kryt úplne prijateľným riešením. Dizajn je skôr subjektívnou záležitosťou, no náš celkový dojem z výzoru telefónu je celkom pozitívny.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​V zadnej časti je v rámci okrúhleho loga Motorola ukrytý aj snímač odtlačkov psrtov. Fungoval bleskovo a nemáme k nemu výhrady. 

Výkon a systém​

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk