Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2019, 10:30

Trend alebo hanba, ktorá za to nestojí? Na starší iPhone si mnohí lepia tretí foťák, aby neboli "za chudákov"

Ak chcete takto upraveným iPhonom zapôsobiť, premyslite si to, koledujete si totiž o strápnenie.

Trend alebo hanba, ktorá za to nestojí? Na starší iPhone si mnohí lepia tretí foťák, aby neboli "za chudákov"
Zdroj: Reprofoto, Aliexpress

Nové iPhony 11 Pro sa ešte ani nestačili ohriať na trhu a už sa niektorí vlastníci starších modelov hanbia za to, že si novinku nestihli alebo nemohli kúpiť. Trochu bizarným riešením je nálepka, ktorá pridá telefónu tretí fotoaparát - ale len na oko.

Apple tento rok zvolil pri nových iPhonoch 11 Pro a 11 Pro Max trochu striedmejší dizajnový posun a zatiaľ čo čelnú stranu nechal úplne rovnakú, ako pri minulých generáciách, na zadnej strane pribudol tretí fotoaparát a mierne sa posunulo logo výrobcu, uvádza portál iDnes.cz.

Neuveriteľný, ale reálny trend

Niekomu to možno nepripadá ako dostatočne silný dôvod, aby si po roku kúpil nový telefón za približne 1 300 eur, avšak potom asi riskuje, že bude pred bohatými známymi "za chudáka".

Ľuďom s týmito problémami však čínske online veľkoobchody ponúkli riešenie: lacnú nálepku. Tá pretvorí zadnú stranu modelov iPhone X a XS na nové 11 Pro. Stačí si ju objednať za pár dolárov, nalepiť a je možné, že viacerých oklamete. A 1 300 eur aj so "zamaskovaným" starším iPhonom je vo vrecku.

Na sociálnej sieti Twitter sa objavilo video, ktoré aplikáciu tohto "zlepšováku" ukazuje v praxi a musíme uznať, že na prvý pohľad by nás takto upravený iPhone asi zmiatol.

Za tú hanbu to nestojí

Ak si však odmyslíme silu lepidla, ktoré podľa nás udrží tretiu "optiku" fotoaparátu na mieste len niekoľko vybratí a vložení telefónu do vrecka, tak sa tieto makety svojou podobou blížia skôr tomu, čo unikalo na internet pred odhalením nových smartfónov od Applu. Kvalita napodobeniny rozhodne nie je na vysokej úrovni.

Zdroj: Reprofoto, Aliexpress

​Na záver dodáme, že si asi vieme predstaviť kúpu nalepovacieho tretieho fotoaparátu ako vtip pre kolegu v práci alebo rodinného príslušníka, ktorému tajne "vylepšíte" jeho iPhone X či XS a potom budete sledovať jeho reakcie. Ak však niekto chce takto upraveným iPhonom naozaj zapôsobiť, nech si radšej ušetrí prípadnú hanbu.

Ticketportal.sk