Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2019, 00:01

Futuristický telefón z Číny, ktorý nemá obdobu. Jeho pád môže byť osudový

  • Displej po celom obvode smartfónu a fotoaparát s rozlíšením až 108 megapixelov.
  • Xiaomi Mi Mix Alpha je poriadne odvážny telefón z Číny.
Futuristický telefón z Číny, ktorý nemá obdobu. Jeho pád môže byť osudový
Zdroj: Xiaomi

Na smartfónoch nás už máločo prekvapí. Výrezy v dispeji, diery v displeji, vysúvacie fotoaparáty, snímače odtlačkov prstov v displeji, ohybné telefóny… Čínsky výrobca Xiaomi však prichádza s novinkou, aká nemá obdobu.

Ich telefón Xiaomi Mi Mix Alpha totiž obsahuje displej po celom tele, píše The Verge. Nejde pritom o ohybný telefón. Jednoduchu však nemá zadný kryt a namiesto neho má ďalší displej, respektíve pokračovanie z prednej časti. Telefón tak vyzerá mimoriadne futuristicky a displej pokrýva až 180,6 % zariadenia.

Márne by ste tu tak hľadali aj rámčeky. Tie totiž tvorí opäť displej. Ako prvé vás však určite napadne, ako sa bude telefón správať pri páde na zem. Nuž, nad tým radšej nepremýšľajte, pretože to bude zrejme Achillovou pätou tohto smartfónu. I keď výrobca vraví, že displeje kryje odolné zafírové sklo.

Telefón neobsahuje prednú selfie kameru, pretože mu v takomto stave stačí jedna sada fotoaparátov na "zadnej strane". Ťažko tu totiž hovoriť o tom, ktorá strana je ktorá. Poriadnou novinkou je i fotoaparát. A to nie len v rámci značky, ale aj vo svete.

Fotoaparát má tri snímače, pričom ten hlavný má rozlíšenie až 108 MP. To je naozaj veľké číslo. Okrem toho však máte možnosť aj snímať fotografie s ultraširokým fotoaparátom a predmety si budete môcť aj priblížiť. Je tu totiž ultraširoký fotoaprát a dokonca aj teleobjektív. Ten dokáže objekty priblížiť dvojnásobne bez straty kvality.

Zdroj: Xiaomi

​Vo vnútri nájdeme procesor Snapdragon 855 Plus a 12 GB pamäte RAM. Toto kombo sa má postarať o hladký chod zariadenia aj v najnáročnejších podmienkach. Skvelou správou je slušná batéria s kapacitou 4050 mAh a rýchlym 40 W nabíjaním.

A čo cena? Veru, pri rozhodovaní o kúpe si treba zvážiť, či sa viac predsa len nehodí skladací smartfón. Ten by mohol byť totiž dokonca aj lacnejší. Mi Alpha totiž vyjde po prepočte na sumu 2500 eur. To znamená, že v skutočnosti môže byť cena ešte vyššia.

Telefón totiž nie je hudbou budúcnosti a čoskoro má sa objaviť aj v predaji. Nepôjde však o masovú záležitosť. Vyrobených bude totiž len limitovaný počet kusov.