Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2019, 13:03

Nová konkurencia Snapchatu? Facebook spúšťa aplikáciu pre Instagram, poteší nadšencov videí a fotiek

Aplikácia bude dostupná na telefónoch s operačnými systémom Android aj na telefónoch iPhone.

Nová konkurencia Snapchatu? Facebook spúšťa aplikáciu pre Instagram, poteší nadšencov videí a fotiek
Zdroj: Pixabay

Americká internetová spoločnosť Facebook spúšťa novú komunikačnú aplikáciu s názvom Threads. Určená je užívateľom služby pre zdieľanie fotografií a videí na Instagrame. Firma Facebook oznámila, že nová aplikácia bude konkurenciou pre platformu Snapchat, ktorá umožňuje zasielanie fotografií a videí.

Aplikácia Threads bude dostupná na telefónoch s operačnými systémom Android aj na telefónoch iPhone. Užívateľom Instagramu umožní rýchle zasielanie fotografií a videí ľuďom zaradeným do zoznamu blízkych priateľov. Ponúkne tiež možnosť zdieľania polohy a stavu batérie.

"Videli sme, že vo svojom užšom kruhu priateľov potrebujete byť počas dňa vo väčšom spojení, aby ste prostredníctvom fotiek a videí mohli komunikovať o tom, čo robíte a ako sa cítite. Preto sme vytvorili Threads," uviedla firma Facebook.

Jej nová aplikácia si podľa CNBC vypožičala niektoré prvky z konkurenčného Snapchatu. Cena akcií spoločnosti Snap, ktorá platformu Snapchat prevádzkuje, sa v reakcii na oznámenie firmy Facebook prepadla až o sedem percent. Akcie Facebooku si naopak pripísali nárast o viac než dve percentá.

Ticketportal.sk