Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2019, 17:10

Karla Gotta dnes googli celý svet. Prekonal aj Donalda Trumpa

V rámci Slovenska sa na vyhľadávaní relatívne najviac podpísal Bratislavský kraj.

Karla Gotta dnes googli celý svet. Prekonal aj Donalda Trumpa
Zdroj: Google Trends, montáž: Pavel Kasík, Technet.cz

Smrť speváka Karla Gotta zasiahla aj do poradia na najvyšších miestach rebríčka najvyhľadávanejších slov. Podľa Google Trends boli informácie o Karlovi Gottovi na chvíľu vyhľadávanejšie než informácie o americkom prezidentovi, a to celosvetovo. Najviac hľadali Gotta Česi, Slováci, Nemci a Rakúšania.

Vyhľadávače a sociálne siete sú odrazom spoločnosti, a navyše odrazom presne merateľným. Preto sa dá napríklad podľa toho, čo ľudia vyhľadávajú, predpovedať epidémia chrípky, tržby nového filmu a viacero ďalších vecí.

Nie sú potrebné podrobné analýzy, aby bolo jasné, že spevák Karel Gott zanechal v povedomí ľudí výraznú stopu. A to nielen u ľudí v Českej republike či na Slovensku.

Ako vyhľadávalo Slovensko

"Termín Karel Gott zaznamenal rekordný počet vyhľadávaní v Česku vo vyhľadávaní Google 2. októbra po 10:32," uviedla Alžbeta Houzarová, hovorkyňa českej pobočky spoločnosti Google s odkazom na verejne dostupné dáta Google Trends.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk