Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2019, 13:02 Aktualizované dňa 02.10.2019 o 16:17

Požiar optického vedenia spôsobil výpadok služieb UPC v Bratislave

  • Bez internetu, ale aj telefonického pripojenia či TV signálu zostali zákazníci UPC v mestských častiach Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v meste Šamorín.
  • Spoločnosť priznáva aktuálne aj problém s výpadkami v Rožňave.
Požiar optického vedenia spôsobil výpadok služieb UPC v Bratislave
Zdroj: Pixabay

Spoločnosť UPC eviduje v stredu dopoludnia rozsiahly výpadok služieb v niektorých mestských častiach Bratislavy. Poruchu spôsobil požiar hlavného optického vedenia na Prístavnom moste. Zatiaľ nie je jasné, kedy bude porucha odstránená, informovala firma na svojej internetovej stránke.

Bez internetu, ale aj telefonického pripojenia či TV signálu zostali zákazníci UPC v mestských častiach Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v meste Šamorín. Na mieste poruchy museli podľa UPC zasahovať hasiči.

"Vzhľadom na rozsah poškodenia optického vedenia nie je možné v tejto chvíli odhadnúť termín obnovenia všetkých služieb," upozornila spoločnosť.

Celé stanovisko spoločnosti na Facebooku:

"Vážení zákazníci, aktuálne evidujeme výpadok našich služieb v 2. bratislavskom obvode (Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, čiastočne Nové Mesto, Vajnory ako i Šamorín). Príčinou výpadku, ktorý sa týka všetkých služieb, je rozsiahle poškodenie hlavného optického vedenia, spôsobeného požiarom v šachte na Prístavnom moste.

Hasiči už oheň uhasili, naši technici momentálne začali s odstraňovaním príčiny výpadku, tj. so zváraním optického vedenia. Vzhľadom na rozsah poškodenia optického vedenia je pravdepodobne, že oprava bude vykonaná najskôr vo večerných hodinách.

Spoločnosť UPC sa svojim zákazníkom za prerušenie poskytovania služieb ospravedlňuje a uisťuje, že robí všetko pre to, aby bolo poskytovanie služieb čo najskôr obnovené v plnom rozsahu. O vývoji riešenia výpadku informujeme aj na našej internetovej stránke a Facebooku." (update postu čas: 11:13)

Podľa správ zo sociálnej siete Facebook má spoločnosť UPC Broadband aktuálny problém aj v Rožňave. Používateľke odpovedala v komentári, že v Rožňave riešia tiež nefunkčnosť služieb, ale tento stav nie je spôsobený požiarom pod prístavným mostom v Bratislave. Ide tu o výpadok elektrickej energie na ich zariadení. Na opätovnom sprevádzkovaní služieb už podľa vlastných slov pracujú. 

Doplnené o 16:18:

Používatelia internetu od UPC môžu podľa ich slov zrejme očakávať v priebehu podvečerných či večerných hodín:

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová / HN

Spoločnosť UPC Broadband Slovakia je súčasťou Liberty Global, najväčšieho svetového medzinárodného poskytovateľa TV a širokopásmových služieb. Na širokopásmovou sieť UPC v SR bolo na konci decembra 2018 pripojených 599.100 domácností.

Správu budeme aktualizovať

Ticketportal.sk