Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2019, 10:45

Facebook kúpil firmu zaoberajúcu sa ovládaním pomocou myšlienok

Vedenie Facebooku krok odôvodňuje "prirodzenejšími interakciami so zariadeniami".

Facebook kúpil firmu zaoberajúcu sa ovládaním pomocou myšlienok
Zdroj: Pixabay

Americká internetová spoločnosť Facebook kúpila firmu CTRL-labs, ktorá sa zaoberá vývojom technológií, umožňujúcich ovládať elektronické prístroje pomocou myšlienok. Oznámil to viceprezident spoločnosti Facebook Andrew Bosworth.

O finančných podmienkach prevzatia neuviedol nič bližšie. Podľa zdrojov televízie CNBC predstavovala hodnota transakcie 500 miliónov až jednu miliardu dolárov (455 miliónov až  miliardy až 910 miliónov eur).

Prevzatie firmy CTRL-labs je podľa Boswortha súčasťou snahy o vytvorenie "prirodzenejších, intuitívnejších spôsobov interakcie so zariadeniami". Ako víziu spolupráce s CTRL-labs označil Bosworth náramok prevádzajúci signály vysielané neurónmi do digitálnej podoby.

"V mieche máte neuróny, ktoré vysielajú elektrické signály do svalov vašej ruky a hovoria im, že sa majú určitým spôsobom pohnúť, napríklad stlačiť tlačidlo. Náramok tieto signály dekóduje a prevedie ich do digitálneho signálu, ktorému vaše zariadenie rozumie," uviedol.

Firmu CTRL-labs založili v roku 2015 Thomas Reardon a Patrick Kaifosh, ktorí majú doktorát z vedy o nervovom systéme. Reardon v nedávnom rozhovore poukázal na veľmi rýchly vývoj v tejto oblasti. "Môžeme robiť veci, o ktorých sme pred piatimi rokmi nemohli ani uvažovať," vyhlásil.

Facebook prevádzkuje najväčšiu internetovú sociálnu sieť na svete.

Ticketportal.sk