Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2019, 00:01

Giganti prišli o veľkú konkurenciu. Obráti sa ešte karta?

  • "Huawei predstavil v Európe smartfón, ktorý je určený pre čínsky trh. Hardvérovo kráľ, no chýbajúce softvérové služby mu podrážajú nohy."
  • Nový Huawei Mate 30 to má náročné. Neobsahuje služby Google a s tým prichádzajú mnohé komplikácie. 

Spoločnosť Huawei predstavila v Mníchove svoj nový špičkový smartfón Huawei Mate 30 Pro. V týchto dňoch by sme ho už mali na test a všetko by bývalo tak, ako po iné roky. Situácia sa však skomplikovala kvôli americko-čínskej obchodnej vojne a novinka mieri do predaja bez podpory služieb Google. Výrobca ju navyše predstavil zatiaľ iba pre čínsky trh. 

"Huawei predstavil v Európe smartfón, ktorý je určený pre čínsky trh. Hardvérovo kráľ, no chýbajúce softvérové služby mu podrážajú nohy."

"Ceny boli uvedené v eurách, no nie je uvedený dátum predaja na Slovensku ani v Európe. Ako to bude v rámci Európy, to je ťažko povedať. Huawei musí investovať do nových aplikácií, aby to dokázal vyrovnať."

"Firmy, ktoré sú na špici ako Samsung, Apple, Motorola, to sledujú veľmi pozorne. Toto je ich šanca, vziať si z toho percenta, ktoré dokázal raketovo zobrať Huawei. Navonok som nepočul výkriky slávy, ale v pozadí prebiehajú určite rokovania..."

Viac sa dozviete o situácii v našom rozhovore s Ondrejom Mackom, šéfredaktorom magazínu TouchIT. 

Ticketportal.sk