Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2019, 11:00

Samsung vyššej strednej triedy za 640 eur. Za takúto cenu by sme čakali viac

  • Inovatívny pohľad na fotoaparát, dobrá výdrž na jedno nabitie. Čo sa nám však príliš nepozdávalo?
  • Prečítajte si našu recenziu smartfónu Samsung Galaxy A80.
Samsung vyššej strednej triedy za 640 eur. Za takúto cenu by sme čakali viac
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Samsung Galaxy A80 síce nemusí na prvý pohľad pôsobiť ako smartfón, ktorý priťahuje pozornosť, no keď sme ho položili na stôl, viacero ľudí vždy spozornelo.

Na jednej strane vďaka svojmu zaujímavému prevedeniu s nádychom prémiového zariadenia, na druhej strane, pri pohľade na výsuvný fotoaparát to chceli zazrieť ešte raz aj tí zdatnejší fanúšikovia technológií. Osvedčil sa však tento kúsok v praxi?

Konštrukcia Samsung Galaxy A80 pôsobila naozaj dobre. V medenej farbe nami testovaného kúsku mal telefón ten správny šmrnc. Hlavná atrakcia sa však nachádza na zadnej strane.

Je to trojitý fotoaparát, ktorý je zvláštne osadený v kryte telefónu. Ten totiž slúži aj ak predná selfie kamera. Akým spôsobom? Nuž, naozaj pomerne komplikovaným.

Ak si totiž chcete spraviť autoportrét, zadný fotoaparát sa vysunie a otočí smerom k vám. Zadná kamera teda zároveň slúži ako predná. Celý proces je sprevádzaný jemným bzučaním výsuvného mechanizmu.

​​Treba povedať, že inžinieri v Samsungu sa naozaj „hecli“ a tento spôsob je dostatočne šialený i inovatívny zároveň. Treba si uvedomiť, že vďaka otočnému kĺbu máte predné fotky rovnako kvalitné, ako tie zo zadného fotoaparátu. V smartfónoch to totiž býva zvyčajne tak, predná selfie kamera je menej kvalitná ako zadný fotoaparát, respektíve, ako súbor zadných fotoaparátov. Ku kvalite fotiek sa však dostaneme neskôr.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk