Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2019, 18:30

Nokia prináša prepojenie starého s novým

  • Nokia predstavila na výstave IFA 2019 v Berlíne nové telefóny s moderným i retro ovládaním. 
  • Medzi nimi sú dva nové inteligentné telefóny, nechýba vyklápací telefón a dokonca je tu aj jedna stará klasika. 
Nokia prináša prepojenie starého s novým
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Firma HMD Global, výrobca mobilných telefónov značky Nokia, uviedol na výtave IFA 2019 v Berlíne vynovené portfólio. Nájdete tu smartfóny, ale aj tlačidlové telefóny či dokonca vyklápací telefón. 

Nokia 7.2 – zameraná na fotografiu

Nokia 7.2 sa môže pýšiť výkonným 48 MP trojitým fotoaparátom s technológiou Quad Pixel a optikou ZEISS. Majitelia novinky sa dočkajú množstva zlepšení v oblasti fotoaparátu.

Prvý z nich je integrácia bokeh efektu, teda pekného rozostrenia pozadia, o ktorý sa postarala spoločnosť ZEISS. Vďaka tomu budete mať krásne portrétové fotografie s rozostreným pozadím.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Nokia 7.2 poskytne taktiež ostré snímky počas noci vďaka špeciálnemu nočnému režimu, ktorý je podporený umelou inteligenciou. Samozrejme, všetko zastrešuje fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 48 MP.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

Nokia 7.2 stavia na úspechoch svojich predchodcov z radu 7 a ponúkne dobrú výdrž na jedno nabitie, pekný displej s technológiou PureDisplay HDR a príznačný severský design.

Nokia 6.2 – pekný displej a trojitý fotoaparát

Nokia 6.2 je prvým telefónom z radu 6, ktorý ponúkne trojitý fotoaparát a PureDisplay technológiou. Vďaka kombinácii trojitého fotoaparátu a AI technológie budú fanúšikovia schopný zachytávať tie najdetailnejšie fotografie.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Chýbať nebude ani spomínaný režim bokeh a možnosť zachytiť obľúbené širokouhlé snímky. Podľa správ výrobcu má batéria vydržať na jedno nabitie až dva dni. Model Nokia 6.2 zostáva verný svojmu škandinávskemu pôvodu a ponúkne precízne spracovanú konštrukciu, prémiové materiály a unikátny design.

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk