Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2019, 18:30

Táto hra v mobile je naozaj výnimočná. Pálite pri nej kalórie

  • Hru v mobile sa rozhodli podporiť aj fitness aplikácie.
  • Do sveta hry Harry Potter: Wizards Unite sa už čoskoro dostanú aj draky. 
Táto hra v mobile je naozaj výnimočná. Pálite pri nej kalórie
Zdroj: Niantic / Wizards Unit

Sen sa splnil. Môžete hrať hru v mobile a zároveň páliť kalórie, informuje androidcommunity.com

Určite si ešte pamätáte aplikáciu Pokémon Go. Milovaná aj nenávidená hra, o ktorej sme v lete roku 2016 počúvali snáď každý deň. Jedinečné prepojenie reálneho sveta a mobilnej hry vtiahlo do deja milióny používateľov.

Kým pred tým ste hry hrávali priklincovaní k stoličke či hernému kreslu, táto bola pravým opakom. Museli ste vyjsť do ulíc a tu zberať pomocou mapy skutočného sveta jednotlivých Pokémonov a vzájomne „bojovať“.

Hra zašla až tak ďaleko, že sme dokonca na svetových výstavách stretávali novinárov z najrôznejších krajín, ktorí vraveli, že motiváciou pre návštevu výstavy neboli pre nich iba produkty. Chceli prísť aj preto, aby mohli „chytiť“ nových Pokémonov, ktorí tu boli umiestnení.

Za úspešnou hrou stojí herné štúdio Niantic, ktoré v tomto duchu vyvinulo aj druhú hru – Wizards Unit. Tá je zo sveta Harryho Pottera a o jej príchode sme vás informovali už minulý rok. Aktuálne sa však registrovaným používateľom objavil od herného štúdia mail, ktorý avizuje dve novinky. Prvou je príchod drakov do hry, no a druhou je fakt, že aplikáciu si môžete prepojiť s fitness aplikáciami Google Fit a Health od Apple.

V hre bývajú totiž aj menšie výzvy a úlohy spojené s prejdením určitého počtu krokov či kilometrov. Pre správne naplnenie tohto cieľa ste doteraz museli mať otvorenú aplikáciu počas chôdze. To zároveň viedlo k tomu, že aplikáciu ste museli mať otvorenú, respektíve spustenú. Dôsledkom bolo rýchlejšie vybíjanie batérie.

Pozrite sa, ako vyzerá hra:

Aktuálna synchronizácia medzi fitness aplikáciami a hrou vám umožní mať zavretú hru a pritom mať zaznamenané kroky. Po opätovnom spustení hry Wizards Unite by sa mali kroky dopočítať. Novinka by sa mala nazývať Adventure Sync a uvidíme, kedy skutočne dorazí k používateľom.

Zdroj: Niantic / Wizards Unit

​Hra zo sveta Harryho Pottera sa zatiaľ nestala takým globálnym hitom po celom svete ako Pokémon Go, no len v obchode Google Play má viac ako päť miliónov stiahnutí. Viac sa o nej dočítate v tomto článku.