Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2019, 00:01

Nové hodinky na motiváciu k pohybu. Mnoho funkcií v cene okolo 200 eur

  • Fitbit Versa 2 prichádzajú vo viacerých farbách aj v špeciálnej edícii.
  • Samozrejmosťou je počítanie krokov, spálených kalórií a okrem monitorovania pätnástich športov poskytujú aj presnejšie monitorovanie spánku. 
Nové hodinky na motiváciu k pohybu. Mnoho funkcií v cene okolo 200 eur
Zdroj: FitBit

Len pred pár dňami sme spomínali “lacnejšiu verziu” Apple Watch v podaní Xiamoi Huami Amazfit GTS a už sú tu ďalšie hodinky. Tento raz prichádzajú od spoločnosti Fitbit, ktorá už dlhú dobu prináša fitness náramky a smart hodinky pre športovcov.

Nový produkt má názov Fitbit Versa 2 a pochádza zo známej série Versa. Z hľadiska dizajnu ide o hranatejší dizajn a precízne spracované remienky. 

Kým jedny sú tkané, druhé prichádzajú v silikónovom či koženom prevedení. Tkané remienky sú z recyklovaných materiálov, silikónové sú odolné voči škvrnám či vode.

Zdroj: FitBit

​Hodinky sú vybavené množstvom funkcií. Samozrejmosťou je počítanie krokov, spálených kalórií a okrem monitorovania pätnástich športov od behu cez plávanie poskytujú aj presnejšie monitorovanie spánku. 

Počas neho vám merajú tep a sledujú spánkové fázy. V priebehu bežeckých tréningov však budete musieť nosiť so sebou aj smartfón, ktorý sa postará o pripojenie GPS. Hodinky ho totiž nemajú priamo vo výbave.  Mapku chôdze či behu tak získate jedine vďaka telefónu.

Na zadnej strane nechýba snímač srdcového tepu a hodinky poskytujú aj prepojenie so smartfónom a prijímanie notifikácií. Odpovedať môžete na ne aj vďaka diktovaniu správy do zabudovaného mikrofónu, ktorý prevedie reč na text.

​To však budú mať k dispozícii len používatelia Androidu. Nainštalovaná aplikácia Spotify vám zase umožní vo verzii Spotify Premium ovládať hudbu priamo zo zápästia.

Pre nadšencov technológií je tu tiež možnosť platieb pomocou NFC technológie. Platbu hodinkami momentálne podporujú na Slovensku banka 365.bank a Poštová banka.

Hodinky sú dostupné už dnes v cene okolo približne 200 eur. Verzia Special Edition s tkanými náramkami bude na predaj za asi 230 eur.

Zdroj: tlačová správa