Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.08.2019, 00:01

Nový iPhone je za dverami. Pozrite si, čo všetko sa zatiaľ prezradilo

  • Už 10.septembra tohto roka spoznáme nových nástupcov iPhone XS. 
  • Novinkou bude trojica fotoaparátov aj pokročilé funkcie videa.
Nový iPhone je za dverami. Pozrite si, čo všetko sa zatiaľ prezradilo
Zdroj: MKBHD

Predstavenie nového iPhonu je už na spadnutie. Podľa doterajších správ by sa tak malo udiať 10.septembra. Zároveň už uniklo aj niekoľko informácií, ktoré pomáhajú vystavať skladačku s názvom iPhone 11, píše portál 9to5mac.com.

V prvom rade, spoločnosť Apple zrejme opäť predstaví dvojicu vlajkových lodí. Vyspelejší iPhone by mal pritom niesť názov Pro. To znamená, že Apple pravdepodobne ustúpi od názvoslovia Plus či Max, ktoré zaviedlo v minulých generáciách.

Vlajkové lode by mali mať aj tento raz vyspelý OLED displej a na zadnej strane máme očakávať až trojicu fotoaparátov. Práve to je oblasť, kde by mal Apple trochu pridať. Aktuálne totiž nemá tak kvalitné snímky v slabšom svetle ako konkurencia a tiež mu chýba ultraširoký snímač.

Apple sa teda snáď nechá vyhecovať a predvedie sa v plnej kráse. Podľa prvých informácií by mali snímače na zadnej strane spolupracovať pri tvorbe fotografie. U konkurenčných modelov je to totiž tak, že každý z fotoaparátov svoju špecifickú úlohu - keď prepnete ultraširoký záber, aktivuje sa ultraširoký fotoaparát. 

Keď priblížite záber, zapne sa teleobjektív. Nové iPhony by však pri tvorbe záberov mali kombinovať obraz zo všetkých troch snímačov naraz pre čo najlepší výsledok.

Zdroj: Olixar

​iPhone 11 sa zrejme poriadne pohrá aj s videom. To je parketa, ktorá mu išla zatiaľ vynikajúco. A má to byť ešte lepšie. Používateľ by mal dokonca pri nakrúcaní aj vedieť aplikovať niektoré efekty či vylepšenia v reálnom čase priamo pri nakrúcaní. Čo presne to bude predstavovať, sa zrejme dozvieme až pri predstavení.

Vylepšenia neobídu ani FaceID. Senzor na snímanie tváre by mal mať širší uhol záberu, takže používateľ odomkne telefón jednoduchšie a nebude sa vyžadovať zrejme až taký presný uhol držania smartfónu pre rozpoznanie tváre.

Samozrejmosťou má byť podľa portálu aj nový čip A13 Bionic či operačný systém iOS 13. Špekuluje sa aj o tom, že novinka by mohla podporovať reverzné bezdrôtové nabíjanie, teda možnosť nabíjať svojou energiou napríklad bezdrôtové slúchadlá AirPods.

Dočkať by sme sa mali aj novej generácie iPhone XR. Tu by sa na zadnej strane mala objaviť už dvojica fotoaparátov a pribudne aj nová farba - zelená.

Všetky podrobnosti sa však oficiálne dozvieme až o pár dní. Predstavenie novinky budeme podrobne pokrývať. 

Zaujímate sa o nový iPhone? Dajte nám vedieť v komentári. 

Ticketportal.sk