Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2019, 00:01

Tento notebook má až dva displeje. Nájdete ho už aj na Slovensku

  • ASUS ZenBook 14 prináša okrem hlavného displeja aj menší, 5,65-palcový displej, ktorý plní ďalšie funkcie.
  • Hoci predstavuje touchpad, môžete tu prepínať pesničky či dokonca sledovať videá. 
Tento notebook má až dva displeje. Nájdete ho už aj na Slovensku
Zdroj: ASUS

Dva displeje v jednom notebooku? Spoločnosť ASUS ukazuje, že je to svojím spôsobom možné. Naozaj zaujímavý laptop ZenBook 14 prichádza na slovenský trh s inovatívnym touchpadom s názvom ScreenPad 2.0. O čo ide?

Je to interaktívny displej na mieste, kde ste zvyknutí mať len plochu, po ktorej pohybujete prstami namiesto myšky. Práve tu je umiestnený dotykový displej, ktorý slúži ako touchpad, no zároveň sú tu sústredené malé aplikácie.

Zdroj: ASUS

​Dajú sa napríklad pomocou neho jednoducho spúšťať a prepínať pesničky, máte tu rýchlu kalkulačku, kalendár, skrátka veci, ktoré chcete mať hneď poruke. Výsledkom je, že nemusíte pre získavanie viacerých informácií putovať do menu notebooku či hľadať niektoré funkcie. Pomocou malého displeja si ich jednoducho spustíte sami.

Jeho plocha je 5,65 palca a má pripomínať smartfón. Aby vám bolo toto rozhranie o niečo familiárnejšie, môžete na ňom dokonca sledovať aj videá.

Hlavný displej má veľkosť 14 palcov a patrí k takzvaným NanoEdge displejom. To znamená, že rámiky obrazovky sú miomriadne tenké, takže sa na plochu zmestí väčší displej, ako je štandardom. Pomer obrazovky k telu je až 92%.

Zdroj: ASUS

​Kompaktný dizajn dopĺňa aj elegancia: Už ikonická kovová povrchová úprava s inšpiráciou v Zene, farba Royal Blue s pozlátenými logami a pásikom nad klávesnicou, pánt ASUS ErgoLift pre pohodlnejšie písanie na klávesnici a lepšie chladenie.

Zdroj: ASUS

​Novinka ponúka výkonné komponenty, ako je procesor Intel až do 8. generácie Intel Core i7, grafická karta od NVIDIA GeForce MX250, nájdete tu tiež až 16 GB RAM, ultrarýchle PCIe SSD úložisko a gigabitovú Wi-Fi 5 (802.11ac) s pripojením pre rýchle sťahovanie a stabilnejšiu konektivitu.

ZenBook 14 ponúka výdrž až 12,3 hodiny na jedno nabitie a s procesorom Intel Core i7 je v predaji na Slovensku za 1 329 eur.

Zdroj: Tlačová správa