Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2019, 05:00

Google spravil nečakaný krok, ktorý sa môže týkať aj vás. Ľudia vo svete sú prekvapení

  • Operačný systém Android prechádza rebrandom a Google vykonal niekoľko zmien.
  • Firma dáva zbohom názvom sladkostí, ktoré reprezentovali jednotlivé verzie operačného systému.
Google spravil nečakaný krok, ktorý sa môže týkať aj vás. Ľudia vo svete sú prekvapení
Zdroj: Google

Na svete sú aktuálne viac ako dve miliardy používateľov operačného systému Android, ktorý vyvíja spoločnosť Google. V rozhovore pre androidauthority.com prezradili viacero noviniek, ktoré nás čakajú.

Firma sa rozhodla vynoviť dizajn loga, ktorý sme roky poznali ako zeleného robota Androida. Hoci robot ako taký si svoj tvar zrejme zachová, do loga sa dostala iba jeho hlava v tvare polkruhu. Tá bude mať pod sebou nápis android, ktorý je síce napísaný familiárnym fontom, no je bohatší o niekoľko ladnejších kriviek.

V rámci rebrandu si firma zadefinovala aj nové presné odtiene farieb, ktoré bude používať v komunikácii a rôznych kampaniach. Tmavšia modrá, bledšia modrá, pastelová žltá a výrazná oranžová - takéto kombinácie môžeme očakávať v blízkej dobe. Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Jednou z najdrastickejších noviniek je však fakt, že firma dáva zbohom názvom sladkostí, ktoré reprezentovali jednotlivé verzie operačného systému.

Zdroj: AndroidAuthority.com

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk