Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2019, 18:00

Threema: Ako je možné, že správy z "neprelomiteľnej" aplikácie si číta celé Slovensko?

  • V iných četových službách je viac menej nutnosťou zadať svoje meno, emailovú adresu či telefónne číslo, prípadne udeliť aplikácii prístup ku kontaktom. V Threeme to funguje inak.
  • Jej názov pochádza zo slovnej prešmyčky EEEMA, čo značí End-to-End-Encrypted Messaging Application.
Threema: Ako je možné, že správy z "neprelomiteľnej" aplikácie si číta celé Slovensko?
Zdroj: Threema

Aplikácia, ktorá v poslednej dobe vyvolala na Slovensku rozruch, je bezpochyby Threema. Síce v slovenskom kontexte nejde ani tak o samotnú aplikáciu, ako o obsah, ktorý sa cez ňu posielal, no poďme sa pozrieť na to, čo appka ponúka.

Aplikácia nie je žiadnou novinkou a funguje už niekoľko rokov. Jej názov pochádza zo slovnej prešmyčky EEEMA, čo značí End-to-End-Encrypted Messaging Application (aplikácia na posielanie end to end šifrovaných správ). Trojica “éčok” by však podľa tvorcov vyzerala v názve zvláštne, a tak sa rozhodli použiť anglický názov pre trojku, čo je Three. Je to teda skratka pre tri E.

Aplikácia garantuje absolútne súkromie a anonymitu. Pri iných četových službách je viac menej nutnosťou zadať svoje meno, emailovú adresu či telefónne číslo, prípadne udeliť aplikácii prístup ku kontaktom. V Threeme je to iba voliteľnou možnosťou.

Pravidlá používania aplikácie nie sú “španielskou dedinou” s množstvami výnimiek a nejasností. Tvorcovia udávajú, že majú transparentné pravidlá, ktoré sa vmestia na jeden hárok papiera. Tiež majú už hrdo v popise v aplikačnom obchode uvedené, že ich aplikácia spĺňa všetky kritériá GDPR. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 72% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.