Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.08.2019, 00:01

Tento fitness náramok od Samsungu vás poriadne vycvičí. A zbaví stresu

  • Môžete s ním plávať, behať aj bicyklovať. Samsung Galaxy Fit je tu pre všetky typy aktivity.
  • Našli sme však aj menšie nevýhody. Prečítajte si našu recenziu.
Tento fitness náramok od Samsungu vás poriadne vycvičí. A zbaví stresu
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

V redakcii sa nám už na testovanie objavilo viacero inteligentných hodiniek či náramkov od Samsungu. Vo všeobecnosti máme z nich dobré dojmy. Z našich skúseností išlo o kvalitné zariadenia, ktoré zvládli množstvo vecí a obsahovali kopu funkcií.

Po hodinkách Samsung Galaxy Watch Active z marca tohto roka Samsung nedávno prestavil aj niečo pre tých, ktorí nechcú minúť plnú sumu za hodinky, no chcú mať na ruke niečo „smart“. Samsung Galaxy Fit sa javí ako správna voľba v tomto smere. Ako obstál v našom teste?

Moderný dizajn

Náramok sme mali na testovanie v striebornej farbe. Vyzeral veľmi dobre a nepôsobil zbytočne „gumene“ ani lacno. Na jeho boku je malé tlačidlo na prebudenie obrazovky, no tiež slúži ako tlačidlo Domov.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Náramok sa však ovláda najmä dotykmi na displeji. Na spodnej strane nájdete snímač srdcového tepu a nenápadný patent na odobratie náramkov, ktoré si môžete vymeniť. Jednotlivé spomínané súčasti si rozoberieme podrobnejšie neskôr.

Displej má veľkosť 0,95 palca a je vybavený technológiou Super AMOLED. Bol pomerne dobre čitateľný aj na priamom slnku, ak bol nastavený na najvyššie hodnoty. Všetko však komplikoval fakt, že displej sa neprispôsoboval jasom svojmu okoliu.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​V prostrediach s rôznymi svetelnými podmienkami to bolo dosť nepraktické. Buď ste museli jas manuálne zvyšovať, alebo zase znižovať. Na prvý pohľad to môže znieť nevinne, no tých pár vysvietených pixelov vám vedelo poriadne zažiariť do očí vo večerných hodinách. Ovládanie dotykom však prebiehalo celkom hladko.

Náramok je potrebné na správnu funkciu na začiatok spárovať so smartfónom. Do smartfónu, či už s operačným systémom Android alebo iOS, si stiahnete aplikáciu Galaxy Wear a cez Bluetooth vyhľadáte náramok. Spárovanie v našom prípade prebehlo bez problémov.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Tiež sme počas celého dvojtýždňového testovania nezaznamenali nijaké mrzutosti s pripojením. Všetko pekne fungovalo. V aplikácii si nastavíte napríklad aj prijímanie notifikácií do náramku, pretože nie všetci sú nadšení, keď im vibruje na ruke každé upozornenie zo sociálnych sietí. Na niektoré z nich môžete aj odpovedať a nájdete tu dokonca i widget s aktuálnym počasím.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 65% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.