Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.08.2019, 00:00

Vylepšený na správnych miestach. Taký je nový Samsung

Od vyslanej redaktorky v New Yorku Alžbety Gavendovej

V newyorskom Barclays Center bola minulý týždeň mimoriadna koncentrácia technologických kapacít. Stretli sa tu totiž všetky väčšie svetové médiá aj influenceri, aby spoznali nového nástupcu radu Samsung Galaxy Note. Na predstavení nechýbala ani redakcia HN a medzi prvými sme mali možnosť vyskúšať smartfón na krátku chvíľu v uliciach Veľkého jablka.

Ako prvý v celej línii zariadení s perom S Pen prichádza nový Samsung Galaxy Note 10 v dvoch veľkostiach. Čo sa ďalej zmenilo oproti predchádzajúcemu Note 9? Vylepšené sú aj schopnosti zadného fotoaparátu, kde je v prípade Note 10 Plus až štvorica snímačov.

Samsung daroval väčšiemu z dvojice silnejšiu batériu a superrýchle 45 W nabíjanie. Za pol hodiny tak získate celodennú výdrž. Bohužiaľ, tento adaptér nebude v balení, musíte si ho sami dokúpiť. Novinkou je aj rozšírené ovládanie cez pero S Pen vo fotoaparáte. Pomocou rôznych gest si záber napríklad zo statívu priblížite, tiež prepnete širokouhlý záber na priblížený či zameníte za selfie kameru. Poďme sa však na všetko pozrieť podrobnejšie.


Dierka v displeji
Samsung Galaxy Note 10 je kompaktnejší a má obrazovku veľkosti 6,3 palca s rozlíšením Full HD+ a s technológiou Dynamický AMOLED. Note 10 Plus má väčšiu obrazovku s rozlíšením 6,8 palca s vyšším rozlíšením Quad HD+. V displejoch tiež nájdeme ultrazvukový snímač odtlačkov prstov. Oba displeje zaberajú takmer celú prednú stranu a smartfóny tak majú veľmi tenučké rá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk