Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2019, 07:15

Tento smartfón praje narcisom. Jeho selfie a portréty vyzerajú nádherne

  • Prvé fotografie naznačujú, že smartfón by mohol patriť medzi špičku.
  • Za špeciálnu pozornosť stoja najmä perfektné portréty pochádzajúce zo zadného fotoaparátu a aj selfie z prednej kamery. 

Samsung Galaxy Note 10 predstavil Samsung len túto stredu v New Yorku a my už sme mali možnosť ho tam aj prevetrať. Vo Veľkom jablku sme spravili niekoľko fotografií počas extrémne slnečného dňa, no podrobili sme ho skúške aj v noci.

Treba upozorniť, že na testovacie fotografie sme mali k dispozícii len produktové vzorky, v ktorých ešte nebol finálny softvér. Smartfón totiž príde do predaja až 23.augusta. Dovtedy má ešte výrobca čas doladiť posledné drobnosti.

Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová

​Prvé fotografie však naznačujú, že smartfón by mohol patriť medzi špičku. Najvyššie rady Samsungov už tradične zápasia o popredné priečky v kategórii fotomobilov a Note 10 či 10 Plus zrejme nebudú výnimkami. 

Okrem výborne zvládnutého vyváženia tmavých a presvetlených plôch zvládol v prvých skúškach veľmi prirodzene pôsobiace rozostrenie pozadia (takzvaný bokeh efekt) a tiež aj nočné fotky. S režimom Noc odfotíte naozaj veľmi dobré kúsky. 

Všimli sme si však aj perfektné portréty pochádzajúce zo zadného fotoaparátu a aj selfie z prednej kamery. Okrem možnosti rozostreného pozadia môžete tiež experimentovať s rôznymi farebnými prevedeniami fotky. 

Jednou z najzaujímavejších noviniek je tiež nakrúcanie videa s rozostreným pozadím, ktoré pôsobilo naozaj filmovým dojmom. Ide o Live focus, teda Živé zaostrenie a treba uznať, že hľadáčik kamery veľmi dobre kopíroval tvár a dotváral efekt. 

​Naozaj musíme uznať, že tento smartfón praje všetkým, ktorí radi pridávajú svoje selfie fotky na sociálne siete, alebo sa venujú potrétom. So zadným fotoaprátom totiž tiež viete spraviť naozaj krásne potrtréty druhých osôb. Postavy boli veľm príjemne "odpichnuté" od pozadia a efekt rozostrenia dobre kopíroval okraje postáv. 

Oproti predošlej generácii Note 9 má novinka aj ultra široké zábery a video. Tieto zábery majú vďaka tomu krásnu atmosféru. Presvedčte sa sami v našej galérii nižšie.

Smartfón dostaneme onedlho aj na test do redakcie. Naše celkové dojmy vám prinesieme po otestovaní.

​Do New Yorku na predstavenie Samsung Galaxy Note 10 nás pozvala spoločnosť Samsung

Ticketportal.sk